Вчора з ініціативи міського голови Богдана Андріїва в Ужгородській міській раді позачергово зібрали протиепідемічну комісію, щоб обговорити ситуацію із захворюваністю на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Були присутні головні лікарі медзакладів міста, міського центру первинної медико-санітарної допомоги, епідеміологи, освітяни, начальник відділу охорони здоров’я міськради.
Богдан Андріїв відзначив, що останні дні у соціальних мережах поширюється інформація, нібито міська влада не запроваджує карантин через візит дружини Президента України Марини Порошенко. Наголосив, що така інформація не відповідає дійсності. Пані Марина відкрила в Ужгороді перший на Закарпатті інклюзивний центр, взяла участь у нараді з керівниками міст, районів, ОТГ області, підписанні документів щодо розвитку можливостей навчання для дітей із особливими освітніми потребами.
Рішення запроваджувати чи ні карантинні заходи в навчальних закладах міста приймається комісійно, – сказав Богдан Євстафійович, на основі даних щоденного моніторингу, який проводять медики, санепідеміологи, освітяни.
Головний лікар міської дитячої лікарні Ігор Рошко повідомив, що немає підстав говорити, що сьогодні дитяча лікарня переповнена і є багато важких хворих. Зараз у відділенні органів дихання, де лежать діти з ускладненнями від ГРВІ і яке розраховане на 40 ліжок, 38 хворих. Тобто це звичайна ситуація, притаманна цій порі року. У попередні роки, коли був перевищений епідпоріг захворювань на ГРВІ, відділення було переповнено, було вдвічі більше хворих дітей.
Головний лікар центральної міської клінічної лікарні Іван Курах також поінформував, що кількість хворих у пульмонологічному відділенні очолюваного ним закладу – 24, відділення ж розраховане на 30 ліжок. Крім того, на лікуванні зараз перебувають переважно хронічні хворі. Минулого року, у зв’язку з перевищенням епідпорогу, була така кількість хворих на ГРВІ, що для надання допомоги довелося об’єднати два відділення – пульмонологічне та терапевтичне.
Лікар-епідеміолог Ужгородської міжрайонної філії Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Світлана Оберемко розповіла, що в Ужгороді діє комплексний план протиепідемічних заходів, всі заходи проводяться згідно з цим планом, у тому числі і моніторинг стану захворюваності у розрізі всіх вікових категорій, кількості госпіталізованих і її причин. Завтра будуть аналітичні дані, бо збирають їх щочетверга з усіх закладів охорони здоров’я, аналізують, порівнюють з епідемічним порогом. На сьогодні лабораторно підтверджених випадків грипу ні в Ужгороді, ні в області немає. Моніторять і відвідуваність навчальних закладів, Міністерство охорони здоров’я України рекомендує вводити обмежувальні карантинні заходи, коли пороговий рівень відсутності у навчальних закладах складає від 20 до 25%.
В.о. начальника управління освіти Ужгородської міської ради Марина Пуківська зазначила, що цього тижня порівняно з минулим відвідування учнями окремих навчальних закладів навіть покращилося. Відсутні – 17% школярів, але не можна стверджувати, що всі вони хворі, деяких батьки просто залишають вдома, перечікуючи цей період.
До прикладу, медики наводили цифри, що минулого тижня із трохи більше ніж 3000 відсутніх у школах дітей до медиків зверталися лише 381.
– Ні за кількістю тих, що захворіли, ні за важкістю випадків, які маємо, у нас на сьогодні немає підстав припиняти навчальний процес в Ужгороді, – сказав начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар. – Крім захворювання на ГРВІ, ужгородців ще турбує кір, але це поодинокі випадки у навчальних закладах, така кількість також не дає підстав для припинення навчання у школі. Є точкові випадки менінгококової інфекції, вони також хвилюють і завжди хвилювали ужгородців, починався ажіотаж, батьки не пускали дітей до школи. Але медики справлялися і зараз справляться з цією ситуацією, тут цілком достатньо тих заходів, які проводяться, – резюмував Василь Васильович.
Завтра у міській раді проведуть планове засідання протиепідемічної комісії, про його результати також буде повідомлено.
Ужгородська міська рада