Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання (ФОТО)

3 березня 2018 р., 17:00

Закарпаття – один з небагатьох регіонів України, де працює система надання послуг раннього втручання – комплексна допомога родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку.

Ця система передбачає реабілітаційну роботу, яка спрямована на розвиток дитини та нормалізацію життя родини. У співпраці з сім’єю, з дитиною займається команда спеціалістів у складі лікаря, фахівця з фізичної реабілітації, психолога, педагога, логопеда, соціального працівника. Раннє втручання не тільки сприяє розвитку дитини, але й допомагає дитині та батькам адаптуватися до життя в суспільстві.
Наразі ця послуга отримала в Ужгороді додатковий важливий розвиток – створено відділення раннього втручання в Обласному центрі комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів. Тож, разом із медико-соціальним реабілітаційним центром «Дорога життя» родини, які виховують дитину з порушенням здоров’я, можуть отримати фахову допомогу і тут.

{g}

В одночас час у Мінсоцполітики триває втілення проекту ТWINNING - розробка та впровадження законодавчих та адміністративних засад раннього втручання в нашій державі. Цей проект є інноваційним напрямом для держави, демонструє досвід інших країн, таких як Нідерланди чи Франція. Як показує досвід, раннє втручання допомагає суттєво знизити відсоток інвалідності серед дітей, що є надважливим.
Створенню системи надання послуг раннього втручання на всій території Закарпатської області було присвячене засідання робочої групи, яке відбулося 2 березня в Закарпатській ОДА. Участь у зустрічі взяли представник Мінсоцполітики Маргарита Кропивницька, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Михайло Петрішка, керівник Обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Олег Кириленко, зав. відділення раннього втручання Ірина Рошкович, голова правління товариства захисту прав людей з особливими потребами „Надія” Ольга Принцовська, а також екперти з Європи, відповідальні за координацію проекту Twinning – Андрій Третяк (лідер проекту), Дімітріс Нікольській, Клара Леймоні, Женев’єв Семпер-Бріан, Жозе Боавіда та інші.
За результатами засідання вирішено збільшити кількість представників громадських, волонтерських організацій у складі обласної робочої групи з питань впровадження в медичну практику послуг з раннього втручання. В подальшому в області проведуть анкетування, за результатами якого визначать установи та адміністративні одиниці, які будуть задіяні в системі надання послуг раннього втручання. Протягом року також проведуть ряд тренінгів для відповідних фахівців та спеціалістів для підвищення якості надання цієї соціальної послуги.

Схожі новини

На Закарпатті розпочали пілотний проект
Партнерство батьків та фахівців заради успіху особливих дітей (ФОТО)
Вдосконалено адміністрування податку на прибуток
За втручання прокуратури, депутат Ужгородської міської ради - директор місцевого комунального товариства, сплатив до бюджету понад 1 млн грн екологічного податку
Звіт про втручання РФ у британські вибори можуть розкривати пів року - ЗМІ
В області змінено порядок реалізації Програми на випуск видавничої продукції та її розповсюдження
Українська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень у рамках Проекту ПУЛЬС
Як цьогоріч реалізовуватимуть Програми енергоефективності та енергозбереження на Закарпатті?
Культурна спадщина краю: як виконували програму
В аптеки Закарпаття мають завезти безкоштовно ліки (Відео)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp