Участь у засіданні взяли народні депутати Верховної Ради України – Роберт Горват і Василь Брензович, дипломати, голови райдержадміністрацій і райрад, міські голови, керівники правоохоронних та контролюючих органів краю, військовий комісар, прикордонники та ін.
За традицією депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Революції Гідності та загиблих у війні на Сході країни. Після чого головуючий озвучив декілька приємних повідомлень. Найперше він означив, що наближаються світлі Великодні свята, тож побажав усім миру, добра і Божої благодаті, закликавши депутатів підтримати сиріт та сім’ї загиблих воїнів АТО, внутрішньо переміщених осіб, а також звернув увагу на виставку Пасхальних деревцят, яка уже вчетверте розміщена на площі перед будівлею, на виставку вишиваних рушників і тематичну фотовиставку в атріумі.
Відтак інформував про нові кадрові призначення. Так, Натуркач Руслану Павлівну призначено на посаду керівника апарату ОДА, Юрика Василя Васильовича - головою Міжгірської РДА.
Михайло Рівіс охоче поділився з колегами і «відзнаковою» новиною: Почесною Грамотою ВР України нагороджено ще одного жителя краю - Деяка Миколу Івановича– члена обласної організації «Молодий патріот» – за вагомий особистий внесок у справу захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, значну роботу по патріотичному вихованню молоді, активну громадську діяльність.
Після чого роботу засідання перевів у конкретну практичну площину, запросивши за трибуну прокурора Закарпатської області Володимира Гаврилюка, аби обговорити питання «Про результати роботи органів прокуратури на території Закарпатської області за 2017 рік». Та оскільки вичерпна інформація була роздана депутатам до початку засідання, то з ініціативи головуючого депутати перейшли до формату «запитання – відповіді». Скориставшись можливістю, депутати ставили різні запитання. Геннадій Москаль наголосив, що хвиля «шпіономанії» в області розбурхує пристрасті. В окремих державних установах, зокрема в Службі автодоріг у Закарпатській обалсті, в обласному управлінні лісового та мисливського господарства виявлено чимало прослуховуючих пристроїв, що не може не тривожити.
- Це що - 37 рік? – запитав губернатор і додав. – Звідки такі пристрої? Адже одні - імпортного походження, інші – не мають маркування взагалі, щось на зразок «пан сам склепав». Тому Г.Москаль поцікавився, чи прокурор, як процесуальний працівник, давав дозвіл на проведення слідчих заходів?
Були й інші гострі запитання до прокурора, на які він дав свої відповіді. У підсумку Геннадій Москаль ініціював включити до порядку денного засідання Звернення до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова стосовно службової перевірки з порушеного питання. Депутати підтримали цю слушну ініціативу очільника краю.
Далі на вимогу депутатського корпусу облради та її президії «Про результати роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації за 2017 рік, включаючи питання щодо стану, аналізу, проблем та перспектив складання учнями ЗНО у розрізі різних типів навчальних закладів області» інформувала директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова. Оскільки Закарпаття посіло одне з останніх місць у цій царині, то до неї також було багато запитань. Приміром, Інгріт Туріс, як ініціатор такого звіту, цікавилась які заходи вживаються, аби виправити цю невтішну ситуацію, а Йосип Борто – чи подавались департаментом чіткі пропозиції до проекту Закону України «Про освіту» в частині мов національних меншин? Відповідь була ствердною. Говорили відкрито депутати і про інші болючі теми, які мають місце в житті наших шкіл та учнів: чималі розбіжності в оцінках атестату та незалежного оцінювання, часто-густо переважає репетиторство над вчителюванням, дефіцит педагогів, оскільки чимало з числа досвідчених виїхали працювати за кордон, а також шкільних автобусів. Ці та інші питання звучали з однією щирою метою – щоб повернути закарпатській освіті ті цінності, які справжні освітяни краю своїм сумлінням, бездоганністю формували не один рік.
- Ми не маємо права зневажати нелегку працю понад 20 тисяч педагогів краю, - наголосив Михайло Мотильчак, додавши, що освітні перспективи все ж - у мотивації навчання. Адже наші випускники успішно поступають у вузи та ліцеї в Польщі, Словаччині, Чехії.
У підсумку всі учасники тривалого діалогу та аналізу дійшли згоди, що необхідно спільно напрацювати ініціативи, аби вийти із ситуації, яка нині тривожить і вчителів, і школярів, і їх батьків.
Після оприлюднення депутатських запитів, Михайло Рівіс інформував, що порядок деннийдесятої сесії був сформований на І пленарному засіданні 22 лютого, на якому були розглянуті окремі назрілі питання. Після цього тривала робота у постійних комісіях. На сьогодні залишилися нерозглянутими окремі питання. Упродовж міжпленарного періоду надійшло на розгляд ще низка питань, серед яких є й невідкладні. Окремі з питань постійні комісії пропонують розглянути сьогодні, інші – перенесено на чергову 11-ту сесію, яка запланована 7 червня ц.р.
І обласні парламентарі жваво приступили до обговорення проектів і прийняття рішень. Насамперед затвердили рішення «Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Закарпатської області за 2017 рік», внесли зміни до діючих програм: до Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2018 рік, до Програми профілактики злочинності на території Закарпатської області на 2016 – 2020 роки, до Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки, до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 – 2021 роки, до Програми поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки, погодили результати з виконання багатьох Програм за торік.
Обговорили депутати та ухвалили рішення з нагальних питань культури, спорту нашого краю, також про використання надр та стосовно майна.
Безумовно, вирішення окремих актуальних проблем краю потребує підтримки з боку найвищих органів влади. То ж рішеннями сесії ухвалено і ряд звернень до уряду та Верховної Ради України. Зокрема, щодо врегулювання окремих питань при проведенні мирних зібрань (носіння «балаклав); щодо висловлення недовіри в.о. міністра охорони здоров’я України Уляні Супрун» та щодо необхідності забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів області з мовами викладання національних меншин
На завершення пленарного засідання голова облради Михайло Рівіс запросив всіх присутніх на урочисту частину фестивалю «Воскресни, писанко!».
Прес-служба Закарпатської облради