Розпорядженням голови облдержадміністрації Валерія Лунченка в області утворено Антикризовий енергетичний штаб. Формується перелік обласних першочергових заходів зменшення споживання природного газу.
Також департаментом житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА розроблено Концепцію енергетичної незалежності Закарпатської області, якою визначені пріоритетні напрями зменшення енергозалежності. Зокрема, Закарпатська область має великий потенціал в сфері отримання енергії з відновлювальних джерел енергії (йдеться про малу
гідроенергетику, енергію біомаси, довкілля, геотермальну енергію, енергію вітру, сонця). У зв’язку з тим, що населення є основним споживачем енергоносіїв, розпочато процес заходів, спрямованих на поширення енергоефективних заходів серед населення.
В області розроблено Програму, якою передбачається відшкодування відсоткової ставки населенню за кредитом, отриманим і використаним в частині впровадження заходів з енергозбереження. На сьогоднішній день Програма на етапі обговорення, після чого її буде розглянуто на черговій сесії обласної ради. Те, що в області впроваджена оптимізація теплопостачання, шляхом децентралізації системи опалення, дає змогу щороку економити більше 100 млн. куб. м. природного газу.
Також пріоритетним напрямком у стратегії енергетичної незалежності області є заміщення традиційних джерел енергії альтернативними видами палива, характерних для регіону. На сьогодні виготовляється проектно- кошторисна документація на впровадження у бюджетних установах котелень, що працюють на альтернативних видах палива (палети, брикети, дрова тощо). Очікувана економія від впровадження проекту становить близько 7, 5 млн. грн. на рік. Згідно з Концепцією, в області потенційно привабливим джерелом енергії є використання геотермальних вод для гарячого водопостачання і теплозабезпечення.
- Загалом, в умовах, коли Україна не отримує російський газ, використання відновлювальних джерел енергії в області дасть змогу скоротити використання газу приблизно на 27%, - підсумував директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Віктор Лукеча.
Зважаючи на аналіз попереднього опалювального сезону та ті напрацювання і впровадження, які сьогодні є в області, господарський комплекс та установи бюджетної сфери готові до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014/ 2015 року.
Довідково: за 6 місяців 2014 року в області було спожито 311,7 млн. м. куб. природного газу, за аналогічний період минулого року – 392,3 млн. м. куб. Економія, відповідно до минулого року, склала близько 20%.
Прес – центр ОДА