Мета центру - підвищення обізнаності усіх верств населення, молоді, ОСББ, представників бізнесу щодо переваг ефективного використання енергоресурсів та відновлюваних джерел енергії, а також технологічних та фінансових інструментів для успішного впровадження проектів. Фахівці центру вже неодноразово провадили семінари з питань енергозбереження із залученням науковців, підприємців, студентів, представників ОСББ. Участь в заході взяли, Олександр Домбровський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Андрій Балога, міський голова, Анатолій Кінах, Президент Українського союзу промисловців та підприємців , Микола Коломийченко, Президент Українського пелетного союзу та Віктор Балога , народний депутат України, член комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.
Олександр Домбровський зазначив, що відкриття центру має значення не лише для міста та краю, а й для країни загалом. «Маю впевненість, що Мукачево стане лідером з впровадження енергоефективних технологій з відкриттям такого центру. Наша першочергова задача полягає у збереженні енергоресурсів, а також використання відновлювальної енергетики. Щоби бути конкурентними – треба бути енергоефективними. І нова структура цьому навчатиме».
Анатолій Кінах вважає, що центр беззаперечно може отримати статус міжнародного, адже Мукачево знаходиться в кількох десятках кілометрів від кордонів чотирьох країн. «Центр допоможе формувати нові європейські стандарти енергозбереження у нашій країні. Ми маємо переймати досвід Європи, адже у нас поки що виробництво дуже енергозатратне. Лише нові технологій та ідеї зможуть змінити наше ставлення, нашу ментальність до збереження навколишнього середовища, до ефективного використання ресурсів на які так багата наша країна. Мукачево з відкриттям цього центру отримало новий потенціал для розвитку», - вважає багаторічний Президент Українського союзу промисловців та підприємців.
Андрій Балога ставить завдання використання енергоефективних технологій як ключове у роботі влади. Окрім впровадження проекту з лед-освітлення вулиць, переведення всіх бюджетних установ на опалення альтернативними видами енергії в місті намагають донести ідею використання енергозберігаючих технологій до широких верст населення. «Ми маємо намір побудувати енергоефективне місто з новітніми енергозберігаючим технологіями. Результат такої роботи вже дає місту заощадити ресурси та вкладати кошти в модернізацію закладів комунальної сфери», - зазначає міський голова та висловлює впевненість, що заклад стане в нагоді й фахівцям, які займаються створення ОСББ, студен
там, підприємцям.
Також учасники заходу відвідають підприємства та установи, які вже використовують відновлювані джерела енергії. Зокрема, побувають на підприємстві фабрика «Fischer», де два котли на біопаливі забезпечують енергією виробничий процес. Тут відмовилися від використання природнього газу, як джерела енергії та перейшли на альтернативний вид палива – деревину, що є залишковим продуктом фанерного виробництва.
Також на підприємстві використовують економайзери, що призводить до зменшення викидів в атмосферу, та спрямовує теплоенергію для обігріву промислових приміщень. Компанія перейшла на енергозберігаючі системи освітлення, впровадила системи очищення води для багаторазового її використання у технологічних процесах, встановила на електродвигунах перетворювачів, що забезпечують оптимальне використання електроенергії.
Побувають учасники семінарі і на заводі з виготовлення соку. У роботі заводу використовують віхрьовий пальник потужністю 2 МВт власного виробництва . Відвідають й освітні заклади Мукачева, які опалюються твердопаливними котельнями- ЗОШ № 7 та ДНЗ № 25
Вже о 16:30 в міськраді проведуть «круглий стіл» на тему «Енергоефективність та відновлюванні джерела енергії в муніципальному секторі».