Мисткиня представила близько чотирьох десятків олійних великоформатних робіт. Більшість творів зовсім нові, а решту художниця створювала упродовж останнього десятиліття. Як зізнається сама Олена Кондратюк, такий підбір – обдуманий крок: «Є кілька тем, над якими я працюю роками. Це, зокрема, тема почуттів, що була представлена на суд глядача у рамках моєї виставки Sentiment, природа Закарпаття, про яку говорила із глядачем через експозицію «Карпатські сни» тощо. Тож я прагну показати тему в розвитку – всі ці роботи потрібні, щоб сповна розкрити те, що хочу сказати».
У картинах Олени Кондратюк зображені елементи пейзажів та натюрмортів, що вдало поєднуються у сюжетні композиції. Усі полотна написані в майстерні. «Вони народжуються самі собою – це сюжети з мого життя: події, переживання», – каже авторка. З її слів, спочатку з’являється думка, яку потрібно одразу ж зафіксувати, а вже над розробкою ідеї художниця працює згодом. Розповідає: «Ескіз лежить до того часу, поки не стає зрозумілим, як робота має бути втілена – у кольорі, технічно…»
Спонтанні роботи – це не про Олену Кондратюк. Вона обдумує майбутній твір, підходить до його створення виважено й обмірковано, з розумінням того, що хоче бачити в результаті. «Ось квіти малювати треба швидко – вони не чекають, ідея «в’яне». Малюю їх «a la prima», поки вони живі. А над сюжетними сценами люблю подумати, щоб думка визріла, сформувалася».
Побачити те, про що думає й над чим працює Олена Кондратюк, як змінювалися її погляди та творчість ужгородський глядач може упродовж двох тижнів.
Текст: Ксенія Шокіна . Фото: Наталія Павлик © Культурно-мистецька фундація Brovdi Art