Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

У Перечині виставили фантастичні скульптури (ФОТО)

10 травня 2018 р., 18:45

Скульптори, які мають незалежний робочий простір – художню майстерню “Три Івана” – вже вдруге провели скульптурний симпозіум і заключну виставку під відкритим небом на Закарпатті.

6 травня у Перечині відбулося відкриття виставки за результатами незвичної події - Другого скульпторного симпозіуму - культурної платформи, мета якої об'єднати творчих людей та розвивати сучасне мистецтво.

"Другий скульптурний симпозіум – це місце для експериментів, пошуків нових пластичних форм, нових ідей та сенсів. Саме так твориться справжнє Мистецтво, котре не знає шаблонів і забобонів; котре передає енергію думки і чуття; котре змінює світ і додає вартості людському життю" - зазначають організатори виставки.

Учасниками симпозіуму стали українські художники: Олександр Буйвідт (Львів), Роман Кліщ (Кам'янець-Подільський), Устим Федько (Київ), Олег Путрашик (Ужгород) та Ян Потрогош (Ужгород).

Уявіть собі, що приїхали з міста і йдете грунтовою дорогою, в кінці якої розкривається фантастичний зелений простір, обмежений лише горами і трохи – спорудою майстерні. У цих масштабних декораціях, ви бачите потужні за пластикою та філософською складовою об’єкти. Всі, хто бачив роботи вперше, просто застигали перед кожною надовго, точніше – навколо кожної. Адже скульптура як тривимірний мистецький об’єкт дає нам одразу кілька ракурсів.

Ідеї народжені в цьому просторі, тут реалізовані, причому для їх створення автори закрилися від світу на певний час. Це зосередження на роботі, чистота експерименту дуже відчуваються в кінцевому результаті.

Гадаю, саме тому кожен об’єкт виставки бездоганно працює з цим ландшафтом. Гармонія з природнім простором є в концепції ленд-арту, проте тут ми бачимо ширші можливості. Кожну з робіт симпозіуму можна легко уявити в галереї сучасного мистецтва чи музейному просторі. Там вони працюватимуть так само сильно, якщо лише цього захочуть їхні автори.



Для мене цей симпозіум є не лише важливою потужною мистецькою подією. Тут є і філософський, і соціальний аспект, що мені дуже імпонують, – свобода і повна незалежність. Присутній навіть певний елемент децентралізації.

У часи, коли в Ужгороді, як і в усій країні, зберігається основний тренд проектного сучасного мистецтва (створеного під ґранти, мейнстрім-запити та на кошти певних інституцій), є хтось, хто від цього свідомо відмовляється, і досягає високого результату. Засновники арт-проекту “Три Івана” добре відчувають світову тенденцію майбутніх років – самоорганізація та самоврядування. Потреба знову створювати антикомерційний контент є внутрішньою, і вона має активно зростаюче число прихильників серед глядачів.

Довідка: Художня майстерня "Три Івана" заснована у 2007 році у м. Перечин за адресою вул. Промислова 14а. Мета майстерні - об‘єднати різні напрямки сучасного мистецтва без обмежень і втілення арт-об‘єктів незалежно від матеріалів і технік виконання та експериментування. Засновники: Потрогош Ян, Путрашик Олег, Криванич Анатолій, Стегней Іван.

Ліна Дегтярьова, фото автора та Олекси Манна

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp