Тема дня – мобілізація, хто таки під неї підпадає, куди витрачають гроші від благодійників та з бюджету обласної ради, якою буде доля батальйону територіальної оборони та чи справді повістки розноситимуть вночі.
Третя хвиля мобілізації розпочалась. Робота у військоматах іде, розпорядження підписано і головою обласної адміністрації. Головний комісар поспішає заспокоїти: хворих, чоловіків із трьома дітьми, батьків – одинаків та інші пільгові категорії забирати до армії ніхто не буде. Так само як і мобілізація не означатиме направлення в зону АТО: поки що йдеться про військові частини області. Зовсім інша справа – батальйон територіальної оборони, зобов’язання щодо перебування якого виключно на території краю брав на себе голова ОДА. Для відправки батальйону має надійти відповідне розпорядження від головнокомандуючого Збройних Сил – Президена України. Охочі ж за найближчі 45 діб мають змогу вступити на контрактну службу не на 3-5 років, а з обмеженим строком.
Ще одне питання – використання коштів, зібраних від благодійників та чималої суми, виділеної обласною радою. Переконують: кошти нікуди не зникнуть, адже контроль – всесторонній, в тому числі і з боку мас-медіа. Останніх, до речі, просили не публікувати неперевірену інформацію, а людей – не панікувати й не слухати чутки. Не обійшлось і без найсвіжішої інформації “сарафанного радіо”: буцімто повістки розноситимуть вночі у супроводі міліції. Наявність із військовим міліціонера і/або представника місцевого самоврядування воєнком підтвердив, про решту відповів туманно. Тож перш ніж відчиняти двері о пізній порі, варто пригадати статтю 30 Конституції України та статтю 13 Кримінального процесуального кодексу України, що гарантують кожній людині недоторканність житла.
М-студіо