Рішення Європарламенту та Ради ЄС про надання Україні четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 1 млрд євро сьогодні було опубліковане в Офіційному журналі ЄС.
"Передумовою для надання макрофінансової допомоги Союзу повинно бути те, що Україна поважає ефективні демократичні механізми - в тому числі багатопартійну парламентську систему і верховенство права - та гарантує повагу до прав людини. Крім того, конкретні цілі макрофінансової допомоги Союзу повинні посилити ефективність, прозорість та підзвітність систем управління державними фінансами в Україні та сприяти структурним реформам, спрямованим на підтримку сталого і всеохоплюючого економічного зростання, створення робочих місць та фіскальної консолідації", - йдеться у рішенні.
У документі зазначається, що вся сума макрофінансової допомоги ЄС надається Україні у формі позик. Єврокомісія наділена повноваженням запозичити необхідні кошти на ринках капіталу або фінансових установ та надавати їх Україні. Кредит має максимальний середній термін погашення 15 років.
Раніше віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляла, що Україна може очікувати на виділення першого траншу (500 млн євро) макрофінансової допомоги після досягнення домовленостей з МВФ.