По всьому світу встановилася аномальна спека, яка вбиває людей, шкодить сільському господарству і стає причиною пожеж.Тільки в одній канадській провінції Квебек за останню добу сталося 18 смертельних випадків через екстримальну спеку. Корреспондент.net розповідає подробиці.Ні сталь, ні люди не витримуютьУ канадській провінції Квебек зафіксовано 33 смертельних випадки. Жертвами спеки найчастіше стають люди похилого чи хворі на хронічні захворювання люди.Канадські медики зазначають, що в будинках постраждалих від спеки часто не було кондиціонера. Температура в цій провінції досягає +45 °C.Лісові пожежі охопили американські штати Каліфорнія, Колорадо і Юта. Влада Колорадо оголосила про евакуацію жителів з більш ніж 2,5 тисячі будинків, полум'я тут охопило вже близько 100 житлових будівель.У штаті Юта свої будинки покинули близько 300 сімей. У цьому штаті пожежа палає на 120 квадратних метрах. Засуха і сильна спека сприяють поширенню вогню й ускладнюють роботу пожежників.
Як пише The Science Alert, у Північному Сибіру, уздовж узбережжя Північного Льодовитого океану, 5 липня температура була на 22 градуси вища за норму і досягла +32 °C.У деяких районах Британії повідомляється про деформовані від спеки і прямих променів сонця рейках і плавких дахах будинків. Річка Тим у королівстві обміліла, залишивши сотні лососів і форель без води.У Шотландії висока температура повітря спричинила незвичайні атмосферні явища: вогненний захід сонця.У Ньюкаслі чоловік провалився ногою в асфальт, який розм'як від спеки.TYNE AND WEAR FIRE AND RESCUE SERVICEУ Лондонському зоопарку вирішили давати їм незвичайне морозиво. Десерт для тварин не містить цукру - це крижані кульки із соку з різними добавками. Наприклад, для горили і мавпи Сайра - з насінням, волоськими горіхами і нутом.
Незвично ранній прихід спеки в Японії спричинив різке зростання кількості постраждалих від теплового удару. З 25 червня до 1 липня було госпіталізовано 3473 осіб, повідомило управління пожежної охорони, у веденні якого знаходиться служба швидкої допомоги.Три людини загинули від спеки. Більше 50 процентів постраждалих - люди, старші 65 років. Декому з них потрібна госпіталізація до трьох тижнів.В одному зі штатів Австралії через спеку почало плавитися дорожнє покриття. В результаті декілька десятків автомобілів буквально загрузли в раптово напівзрідженому бітумі.DAVID ANTHONY // TABLELANDERВ Україні поки все не так погано. На заході і півночі обіцяють дощі з грозами, які із 7 липня поширяться по всій Україні і триватимуть щонайближче до 10 липня.Як пережити спекуЩоб перенести екстримальну спеку з мінімальними втратами, необхідно дотримуватися декількох рекомендацій медиків.Небажано виходити на вулицю між 10:00 і 16:00, знизити фізичну активність на відкритому повітрі, а в приміщенні, за можливості, варто підтримувати прохолоду, але не нижчу +23 °C.Особливу увагу потрібно приділити дітям, оскільки їхня система терморегуляції ще не сформована. Потрібно частіше давати їм пити воду, одягати їх вулегкий одяг з натуральних тканин, знизити їхню фізичну активність у пік спеки.Також рекомендується відмовитися від спиртного, кави та інших напоїв з високим вмістом кофеїну, газованих солодких напоїв, гострої і жирної їжі. Необхідно уважно перевіряти термін придатності продуктів харчування і правильність їх зберігання.Як перенести спеку // Фото: GettyЗа можливості мінімізувати перебування в громадському транспорті.Необхідно пам'ятати, що ультрафіолет сонячного випромінювання шкідливий для шкіри, здатний викликати мутації і призвести до меланоми - агресивної форми раку. Ультрафіолет проходить крізь хмари, тому похмура і хмарна погода вдень від нього не рятує.Діти більше піддатливі негативному впливу сонячних випромінювань, оскільки їхній імунітет ще формується. Засмагати відносно безпечно тільки навесні, а восени стоншується озоновий шар і інтенсивність УФВ-випромінювання вища, ніж навесні; а влітку УФВ-випромінювання найактивніше.Сонцезахисний крем, перебуваючи біля моря чи річки, треба наносити після кожного купання. Вода, обтирання шкіри рушником, контакт шкіри з поверхнею шезлонга зменшують кількість крему на шкірі і послаблюють її захист.Лікарські препарати рекомендується зберігати в холодильнику, запивати холодною водою, а якщо термін їх придатності добігає кінця, бажано їх не приймати.