Чи отримують ліки пацієнти в Ужгородській міській центральній клінічній лікарні, яка ситуація з харчуванням, яке ставлення персоналу до хворих – сьогодні безпосередньо у закладі розпитував тих, хто зараз там лікується, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.
Богдан Євстафійович, його заступник Олександр Білак, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міськради Василь Решетар, головний лікар ЦМКЛ Іван Курах та журналісти, які відгукнулися на запрошення взяти участь у «рейді», почали із 7 поверху, з відділення хірургії і побували майже в усіх інших. Пацієнти відзначали, що чимало ліків вони отримують і вже не треба постійно бігати в аптеку і купувати все за свої гроші. Крім того, в усіх відділеннях, крім загальної кардіології, впродовж останніх років зробили серйозні капітальні ремонти, розділили великі палати на такі, де перебувають 2-3 хворих, закупили нові меблі, устаткування тощо.
«Щоб побачити реалії лікарні, проаналізувати ситуацію із забезпеченням медикаментами, поспілкуватися з пацієнтами: чи отримують ліки, яке харчування, як ставляться лікарі – ми і прийшли сюди, – сказав Богдан Андріїв. – Міська влада, депутати – прагнемо, щоб ужгородці були повністю забезпечені препаратами.
Також часто саме сюди, оскільки лікарня ургентна, потрапляють гості нашого міста, туристи, зокрема й із-за кордону. Тому дуже добре, що зараз уже є все для надання невідкладної допомоги. Однак просимо також районні адміністрації і ради перераховувати нам кошти за лікування планових хворих, люди звертаються сюди з усіх куточків Закарпаття, адже знають, що тут і забезпечення краще, і лікарі висококваліфіковані.
Приємно, що сьогодні почули від пацієнтів позитивні відгуки. Лікарі та медсестри відзначають, як змінилися для них умови роботи, адже капітальні ремонти у відділеннях не робили близько 35 років, із часу побудови корпусу цієї лікарні на БАМі. Як було і як є зараз, можна порівняти, зайшовши в загальну кардіологію – єдине відділення, де ремонт ще не провели. Але і тут обов’язково зробимо, як тільки за результатами надходжень до бюджету будемо мати гроші. Незабаром закінчиться і ремонт у дитячій міській лікарні, тоді вже весь той заклад буде оновлено. Зроблено дуже серйозні ремонти, включно з дахами, фасадами, заміною мереж і систем опалення в усіх амбулаторіях первинної ланки – сімейної медицини», – наголосив Богдан Євстафійович.
Головний лікар Ужгородської центральної міської клінічної лікарні Іван Курах зазначив, що цього року із 13 мільйонів гривень із бюджету вже 6 мільйонів скерували на закупівлю ліків. Для повного забезпечення, як визначає перелік у Постанові Кабміну (№180), потрібно ще близько 3 мільйонів, питання винесуть на найближчу сесію міськради. Проте, сказав Іван Ілліч, потрібні і більш складні препарати, бо мало в кого зараз є не ускладнені патології.
«Дуже добре, що Міністерство охорони здоров’я запропонувало медикам на місцях подати доповнення до переліку ліків, скажімо, промедол до списку не входить, а без нього неможливо проводити операції дітям. Дуже вдячні міській владі, депутатам, що у нас зробили такі ремонти, багато колег у районах Закарпаття і в інших, навіть великих містах України, не мають таких умов. Сподіваємося, ближчим часом можна буде оновити і останнє не відремонтоване відділення – загальну кардіологію – та отримати ще 3 мільйони гривень на забезпечення ліками».
Днями у Закарпатській ОДА відзначалося, що Ужгород – єдине місто в області, яке, і вже тривалий час, підключене до загальнодержавної електронної системи Liky.ua (https://liky.ua/). На цьому порталі можна обрати будь-який із міських закладів і переглянути наявність оплачених державою ліків (за посиланням).
Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради