Відповідно до частини 1 статті 263 Кримінального кодексу України, за зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу чоловік може поплатитися позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Оперативники спільно з дільничними інспекторами міліції проводили санкціонований обшук в помешканні жителя села Порошково. На прохання правоохоронців показати, де у будинку знаходиться горище, власник ніяковів та уникав прямої відповіді.
Це насторожило міліціонерів. Було зрозуміло, що громадянин щось приховує. І дійсно, на горищі житлового будинку стражі порядку побачили дві рушниці, накриті цупкими тканинними мішками.
Одна рушниця нарізна без будь яких маркувань та номерних позначок, інша – гладкоцівкова мисливська. В ході перевірки було встановлено, що дана зброя не зареєстрована в установленому Законом порядку. Слід зазначити, що перед проведенням обшуку власнику було запропоновано видати незареєстровану зброю у добровільному порядку.
Тоді б порошківець міг уникнути кримінальної відповідальності. Тепер же по даному факту проводяться всі необхідні експертизи та триває досудове розслідування.Для того, аби надати громадянам можливість скористатися правом добровільно звернутися до міліції з метою здачі зброї та довести до населення необхідну інформацію з цього питання Міністерство внутрішніх справ України щороку проводить загальнодержавні заходи під назвою «Місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та спеціальних засобів». Наразі, Місячник добровільної здачі вогнепальної зброї розпочався 4 березня і триватиме аж до 21 березня цього року.
Керівник районної міліції Віктор Ребрей вкотре наголошує, що громадяни, які добровільно звернуться до стражів порядку з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.
Мирослава Пекар,Перечинський РВ УМВС