Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ізраїль обіцяв знищити. РФ поставить Сирії С-300

25 вересня 2018 р., 08:00

Російський ЗРК С-300.

Російський зенітно-ракетний комплекс передадуть сирійському режиму як відповідь на збитий літак Іл-20.

Росія відправить до Сирії зенітно-ракетний комплекс С-300 протягом двох тижнів, від чого раніше утримувалася, йдучи назустріч Ізраїлю.Російська влада пішла на цей крок після того, як сирійські системи ППО збили військовий літак РФ Іл-20, намагаючись відбити атаку ізраїльської авіації на Латакію.

Корреспондент.net розповідає подробиці.

Відповідь на Іл-20

У Сирії в ніч на 18 вересня зник російський літак-розвідник Іл-20 з 15 військовослужбовцями на борту. Незабаром стало відомо, що Іл-20 був збитий сирійською ППО.

Однак у Росії заявили, що інцидент стався з вини Ізраїлю - нібито прикриваючись російським літаком, ізраїльські льотчики підставили його під вогонь засобів ППО Сирії.

Президент Росії Володимир Путін назвав аварію російського літака Іл-20 ланцюгом випадкових обставин і пообіцяв у відповідь кроки, які помітять усі.

"Що стосується дій у відповідь, то вони будуть спрямовані перш за все на додаткову гарантовану безпеку наших військовослужбовців, наших об'єктів у Сирійській Арабській Республіці. Це будуть такі кроки, які помітять усі", - сказав Путін.24 вересня глава Міноборони Росії Сергій Шойгу озвучив подальші кроки з нарощування бойових можливостей сирійської системи протиповітряної оборони.

Так, сирійським збройним силам Росія протягом двох тижнів передасть зенітний ракетний комплекс С-300. Як завили в Міноборони РФ, він здатний перехоплювати засоби повітряного нападу на дальності понад 250 кілометрів і одночасно вражати декілька повітряних цілей.

Також командні пункти сирійських з'єднань і військових частин протиповітряної оборони будуть оснащені автоматизованими системами управління, які поставляються тільки в російські збройні сили.

Окрім того, у прилеглих до Сирії районах над акваторією Середземного моря здійснюватиметься радіоелектронне придушення супутникової навігації, бортових РЛС і систем зв'язку бойової авіації, націленої на атаку об'єктів на сирійській території.

"Переконані, що реалізація цих заходів охолодить гарячі голови і утримає від необдуманих вчинків, що несуть загрозу нашим військовослужбовцям. В іншому випадку змушені будемо реагувати відповідно до поточної обстановки", - сказав міністр.

Ізраїль обіцяв збивати С-300

"Підкреслю: у 2013 році на прохання ізраїльської сторони ми призупинили постачання в Сирію комплексу С-300, який був підготовлений до відправки, а сирійські військовослужбовці пройшли відповідну підготовку. Сьогодні ситуація змінилася. І не з нашої вини", - заявив Шойгу.

Минулого разу питання про постачання С-300 урядовим військам Сирії поставало у квітні 2018 року, після ракетного удару США, Великої Британії та Франції. Тоді міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що в Москви більше немає моральних зобов'язань, що не дозволяють постачати озброєння Дамаску.

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман у квітні 2018 року попередив, що Ізраїль буде знищувати С-300, якщо вони будуть використані проти ЗС Ізраїлю.

"Для нас важливо, щоб оборонне озброєння, яке росіяни передають Сирії, не застосовувалося проти нас", - сказав він.Ліберман зауважив, що коли буде по-інакшому, Ізраїль реагуватиме.

"Якщо хтось стрілятиме по наших літаках, ми його знищимо", - прокоментував він можливі поставки Дамаску російських засобів ППО.

Після повідомлень про передачу Сирії російських С-300 прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подзвонив Путіну. Вони обговорили подію з урахуванням того, що представлена ​​ізраїльськими військовими інформація про дії їхньої авіації розходиться з висновками російського Міноборони.

"Російська сторона виходить з того, що саме дії ВПС Ізраїлю стали основною причиною трагедії", - йдеться в повідомленні Кремля.

Путін у розмові з Нетаньяху акцентував на тому, що прийняті Росією рішення щодо укріплення бойових можливостей сирійських сил ППО адекватні в ситуації, що склалася. Вони спрямовані насамперед на запобігання потенційній загрозі для життя російських військових, підкреслили в Кремлі.

Доповіді сторін по катастрофі

23 вересня Міноборони Росії представило свою версію хроніки подій, що призвели до аварії в Сирії літака-розвідника Іл-20. Основні висновки не змінилися: відповідальність за загибель 15 російських військових несе Ізраїль.

Офіційний представник відомства Ігор Конашенков звинуватив ізраїльську сторону в злочинній халатності і невдячності.

Під час презентації Міноборони РФ також розповіло про кроки, зроблені Росією назустріч Ізраїлю з моменту початку російської операції в Сирії. Відповіддю стали названі ворожими дії ізраїльських ВПС.

Він підкреслив, що дії винищувачів ВПС Ізраїлю увечері 17 вересня здійснювалися в районі трас на заходження на посадку на аеродром Хмеймім не тільки військових, а й цивільних пасажирських літаків.

"Тим самим ізраїльськими винищувачами була створена пряма загроза будь-яким пасажирським і транспортним літакам, які могли там опинитися на той час і стати жертвами авантюризму ізраїльських військових", - заявив спікер Міноборони РФ.

ЗМІ звертали увагу на нестиковки в часі у звітах російського Міністерства оборони.Ізраїль провину не визнав, поклавши відповідальність на сирійський режим, Іран і Хезболлу, чиї об'єкти, за твердженням ізраїльської сторони, зазнали атаки. Ізраїльтяни стверджували, що на момент, коли російський літак потрапив під удар, F-16 уже повернулися додому.

20 вересня в Москву приїжджала ізраїльська делегація на чолі з командувачем ВПС Ізраїлю генерал-майором Амікамом Норкіном. Він привіз 40-сторінкову доповідь, яка була покликана пролити світло на інцидент зі збитим над Середземним морем російським літаком-розвідником Іл-20.

У доповіді говориться, що сирійці вели безладний і неточний вогонь - не впевнившись, що в повітрі немає російських літаків.

Ізраїльські військові заявили, що система попередження конфліктних ситуацій з Росією тієї ночі cпрацювала відповідно до звичної процедури - так само, як і при 200 аналогічних атаках Ізраїлю на об'єкти в Сирії за останні два роки.

Міноборони РФ заявляло, що отримало попередження про авіаналіт лише за хвилину до його початку, однак в Ізраїлі стверджують, що попереджали значно раніше.

Згідно з доповіддю, після атаки увечері 17 вересня вогонь відкрили системи ППО Сирії по всій країні і в усіх напрямках, у тому числі на південь, на схід і на захід, тобто в сторону моря - де й був збитий російський літак.

Вогонь вівся більше півгодини з використанням десятків видів ракет; Іл-20 був збитий після залпу радянської системи С-200.

До цього Сирія відповідала на ізраїльські авіанальоти декількома ракетами, але з лютого кожна атака супроводжувалася пуском десятків ракет. 10 травня, коли Ізраїль атакував близько 50 об'єктів у Сирії, у відповідь було випущено близько 170 ракет.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp