У рамках наступної експедиції на орбіту вирушать дублери екіпажа корабля Союз МС-10 росіянин Олег Кононенко і канадець Давид Сен-Жак.
Пілотовані запуски в космос, припинені після аварії під час запуску ракети Союз-ФГ, можуть відновитися вже наприкінці листопада чи початку грудня поточного року.
Росія поновить запуск пілотованих кораблів до Міжнародної космічної станції (МКС) до кінця 2018 року. Про це повідомляє Интерфакс у суботу, 13 жовтня, з посиланням на Роскосмос.
"Фахівці вивчають усі матеріали стосовно позаштатної роботи ракети-носія Союз-ФГ, які щодня надходять до їхнього розпорядження, - заявив співрозмовник агентства. - Виходимо з того, що після завершення роботи комісії будуть вжиті вичерпні заходи з поновлення високої надійності ракети-носія".
Пізніше джерело агентства в ракетно-космічній галузі повідомило, що запуск корабля Союз МС-11 з космодрому Байконур може відбутися вже наприкінці наступного місяця - ймовірно, 28 листопада.
У свою чергу, джерело РІА Новости заявило, що наступний запуск планується провести з 5 по 7 грудня. Пізніше інший співрозмовник агентства пояснив, що "попередньо називаються різні дати... але нічого ще не визначено".
Планується, що в рамках наступної експедиції на орбіту вирушать дублери екіпажа корабля Союз МС-10 росіянин Олег Кононенко і канадець Давид Сен-Жак. Водночас повернення з орбіти Союзу МС-09 може зсунутися на пізніший термін.
Нагадаємо, 11 жовтня
сталася аварія під час запуску пілотованого корабля Союз із космодрому Байконур. Спрацював аварійний маяк, корабель розділився на відсіки й випустив парашут.
Спусковий апарат із космонавтами здійснив аварійну посадку на території Казахстану. Екіпаж - космонавт Роскосмосу Олексій Овчинін і астронавт NASA Нік Хейг - вижив.
Пізніше джерела повідомили, що
ймовірною причиною аварії корабля Союз МС-10 став піропатрон, що не спрацював і спровокував збій дренажно-запобіжного клапана на першому ступені ракети Союз ФГ.
Корреспондент.net