Відтак, був створений комунальний некомерційний заклад "Перечинський центр первинної медико-санітарної допомоги": керівники установи сфокусуватись в напрямку ефективної та економічно вигідної діяльності. На практиці це означає, що лікарі отримали можливість працювати в нових комп'ютеризованих приміщеннях, а пацієнти почали почали заключити декларації з обраними лікарями.
Разом з тим управлінці громади та медичні фахівці стикаються з низкою проблемних питань і перешкод під час втілення медичної реформи. Про це вони повідомили 6 листопада на публічній консультації щодо втілення медичної реформи на місцях, яку організувала громадська організація “Центр UA”. Учасники консультації звернули увагу на слабку матеріально-технічну базу, низький рівень співпраці з представниками вторинної ланки та недостатню проінформованість населення щодо суті реформи.
Учасниками заходу стали голова Перечинської ОТГ Іван Погоріляк, секретар ради Олеся Вовканич-Белеканич, директор КНП "Перечинський центр первинної медико-санітарної допомоги" Ярослав Дідичин, голова правління БФ "Центр громадських ініціатив" Андрій Вишняк, сімейні лікарі та медсестри первинної ланки, працівники відділу охорони здоров’я, соціального захисту та у справах дітей Перечинської ОТГ і працівники апарату міської ради.
Медичні фахівці відзначили супротив районної влади щодо втілення реформи: район готовий передавати в користування тільки приміщення, які потребують капітального ремонту, аргументуючи це тим, що “ОТГ і так забрало великий відсоток фінансування”.
Відтак сімейний лікар КНП повідомила, що в районної влади відсутнє як розуміння реформи, так і бажання переходити на новий формат роботи:
“На рівні вторинної ланки надання медичної допомоги здійснюються всі кроки для уповільнення процесу ефективної роботи. Лабораторія виставляє ціни на аналізи, які часто є вищими, ніж в приватних клініках, а для виїзних візитів район передав сімейним лікарям один старий УАЗик”.
Також на думку лікарів, медична реформа потребує більш широкої інформаційної кампанії серед пацієнтів:
“Наразі в Перечинській ОТГ з вибором лікаря та укладанням договору визначилися близько 5 000 осіб з-понад 13 000 зареєстрованих жителів. Заохочувати дізнаватись про нові можливості треба мешканців старшого віку та “пасивних” користувачів інтернет-ресурсів”, — вказав Ярослав Дідичина, директор КНП "Перечинський центр первинної медико-санітарної допомоги".
Учасники консультації наголосили, що для надання якісних медичних послуг, їм не вистачає власної лабораторії, сучасного автомобіля для виїзду до найближчих сіл та транспортування хворих в разі потреби. Лікарі сподіваються, що такі матеріальні можливості у них можуть з’явитись, коли більшість мешканців громади заключить декларації із сімейними лікарями. Проте нині потребують роз’яснень, як покращувати показники по впровадженню змін за низького рівня співпраці з різними ланками медичної реформи.