Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Розвиток гірських територій має стати пріоритетним завданням для регіонів на найближчі років п’ять, - В’ячеслав Негода

26 листопада 2018 р., 17:40

Такі реалії

Поки ухвалять Концепцію розвитку гірських територій, а потім створять належне законодавче підґрунтя, регіони вже сьогодні можуть зробити вагомі кроки, аби створити умови для розвитку гірських та високогірних населених пунктів. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в Ужгороді, де сьогодні відбулося засідання обласної робочої групи з розробки проекту стратегії розвитку гірських населених пунктів Закарпатської області.

В ході засідання В’ячеслав Негода поінформував, що проект Концепції розвитку гірських територій підготовлено робочою групою з аналізу проблемних питань гірських територій та направлено в регіони на погодження. Наступним кроком після схвалення Концепції має бути створення законодавчої основи для належної реалізації відповідних завдань.

«Ухвалення цих документів потребує ще певного часу, хоча ми рухаємося швидко. Однак регіони, які мають такі переваги, як гірські населені пункти, вже сьогодні можуть зробити певні кроки, не чекаючи прийняття нормативної бази. Вже сьогодні в областях можуть переглянути регіональні стратегії розвитку та визначити в цих документах серед пріоритетів - створення умов для розвитку гірських та високогірних населених пунктів. Ресурсне забезпечення цих питань також вже зараз можна спланувати на 2019 рік при підготовці обласних бюджетів. Більше того, частину чи половину коштів, які область отримує з Державного фонду регіонального розвитку, вона може спрямовувати на проекти розвитку гірських територій. Це важливо робити вже зараз, не відкладаючи у довгий ящик. Моя пропозиція до Чернівецької, Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей – на найближчі років п’ять зробити пріоритетними завданнями вирішення проблем гірських територій», - окреслив завдання перший заступник Міністра.

Він зосередив увагу на різноманітних існуючих інструментах розвитку гірських територій, в тому числі Європейського Союзу, наголосивши на відсутності практики в інших країнах за аналогією з українською, яка створює перешкоди для притоку інвестицій на території гірських населених пунктів.

«Наше завдання – створити належну інфраструктуру і створити робочі місця. Це спільна відповідальність державної, регіональної та місцевої влади. Необхідно «об’єднувати» бюджети державний, обласний і бюджет громад, інакше нічого не вийде. Гірські території – це переваги чотирьох українських регіонів і цими перевагами необхідно мудро розпорядитися», - наголосив В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, навесні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман створив робочу групу з аналізу проблемних питань гірських територій, яку очолив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.


Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp