Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Тячівщині людей рятують від важкої недуги

12 серпня 2014 р., 14:41

Активно проводять профілактику СНІДу.

Сімейні лікарі Тячівщини продовжують пілотний проект з профілактики СНІДу серед трудових мігрантів

У листопаді 2013 р. стартував пілотний проект уперше в Україні зв’язаний з епідеміологічно - поведінкового дослідження в середовищі трудових мігрантів та їх найближчого оточення в закладах, які надають первинну медичну допомогу. Метою даного пілотного проекту є дослідження поширення ВІЛ- інфекції в середовищі трудових мігрантів та їх найближчого оточення через сімейних лікарів Тячівського району, вивчення рівня поширення ВІЛ-інфекції , розширення надання медичних послуг на первинному рівні.

В проекті беруть участь – Дубівська районна лікарня №2, Солотвинська АЗПСМ, Буштинська АЗПСМ, Нижньоапшанська ДЛ , Дулівська АЗПСМ.

За час проекту, станом на 1.08. 2014 методом швидких тестів було обстежено 265 осіб, які належать до категорії трудових мігрантів та їх наближене оточення. В результаті виявлено 5 ВІЛ- позитивних осіб, які взято на диспансерний облік та направлено на до обстеження в обласний центр профілактики та боротьби із СНІДом м. Ужгород.

Незважаючи на те, що наказом відділу охорони здоров’я призупинено роботу Центру ПМСД у Тячівському районі, даний пілотний проект працює і дає свої позитивні результати. Фінансування й надалі забезпечує в якості благодійної допомоги Міжнародний Благодійний фонд Вільяма ДЖ Клінтона.

Слід відмітити, що на базі обласного центру профілактики СНІДу всі ВІЛ-інфіковані хворі проходять повне безкоштовне дообстеження, при потребі забезпечені 100 % медичними препаратами для антиретровірусної терапії. Станом на 1 08 2014 в Закарпатті 108 осіб отримують безкоштовну антиретровірусну терапію, вартість якої складає 1000 -1200 грн. на одну особу в місяць по життєво.

На сьогодні трудова міграція є однієї з найболючіших проблем в Закарпатті в плані загрози поширення на території краю такого небезпечного збудника як ВІЛ інфекція. Тому отримані результати дослідженя планується використати для розробки міжсекторальної регіональної програми профілактики поширення ВІЛ-інфекції, СНІДу.
Ігор ТИВОДАР, головний лікар Тячівського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp