Очевидно, що вона не ринкова, а державно-регульована. Складається з покриття собівартості та економічно обґрунтованого прибутку, розповіла Gazeta.ua енергетичний експерт Марія Яковлєва.
“У ціні 8550 гривень за тисячу кубометрів газу собівартість становить 1700 гривень, йдеться у фінансовій звітності Укргазвидобування. Решта – прибуток у 300%. Вже сьогодні не всі громадяни можуть розрахуватися за комуналку. Тарифи настільки високі, що зарплат і пенсій не вистачає”, – говорить Марія Яковлєва.
За її словами, якщо тарифи ще підвищать, кількість субсидіантів зросте. В Україні допомоги вже потребує 60% населення. Однак таких має бути не більше 10-15%, за світовими стандартами.
Медреформа. Люди налаштовані негативно, але вона принесе позитивні зміни“Деякі постачальники не стали чекати офіційної заяви уряду про чергове зростання вартості газу. Вже анонсували подорожчання з 1 травня. Зробили це швидше, адже після зростання ціни на газ тарифи переглядають 2-3 місяці. Втрати, які постачальники несуть за цей час, їм ніхто не компенсує”, – пояснює експерт.
За її словами, на вартість енергоресурсів впливають економічні та технічні складові. Так, у кожному регіоні є власні потужності по виробництву, витрати та кількість споживачів. Тому тарифи у містах України відрізняються.
Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг почала позапланові перевірки облгазів. Вони пов’язані з безпідставними донарахуваннями газзбутами норм споживання газу. Максимальний штраф постачальнику – 850 тис. грн.
zakarpatpost.net