Основними тенденціями стали вибіркове висвітлення результатів соцопитувань, неповна збалансованість при подачі інформації про всіх кандидатів і поширення агітаційних матеріалів в інформаційних програмах.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення виявила ознаки порушення виборчого законодавства в ефірі деяких телеканалів, у тому числі Україна, Інтер, 1+1 та ICTV. Про це в середу, 27 березня, повідомляється на сайті Нацради.
Зазначається, що телеканали, зокрема, порушують виборче законодавство, транслюючи неповну інформацію із соцопитування і замовні матеріали під виглядом інформаційних.
"Випадки неповного розкриття інформації (без вказівки соціологічної вибірки опитаних і способу її формування, території охоплення опитування, методу опитування, точного формулювання питань, можливої статистичної похибки тощо) на цей раз помічені на телеканалах 1+1, ICTV, 112 Україна і Громадське", - йдеться в повідомленні.
Окрім того, в інформаційних теле- і радіопрограмах спостерігалися агітаційні матеріали кандидатів на пост президента країни, що заборонено законом.
"Так, на каналі Інтер у "Новостях" містилися висловлювання з ознаками передвиборної агітації Юрія Бойка і Олега Ляшка; на телеканалі Україна в передачі "Сегодня" - Ляшка і Олександра Вілкула; на ICTV - Вілкула, Петра Порошенка, Володимира Зеленського, Анатолія Гриценка в програмах "Факти", "Факти тижня" і "Свобода слова"; на каналі 112 Україна - Юрія Бойка в "Новинах"; на каналі Правда ТУТ - Бойка та Ігоря Смешка", - повідомляють у Нацраді.
За словами начальника Управління з контролю і аналізу телерадіомовлення Романа Кіфлюка, також очевидна підтримка окремими телеканалами декого з кандидатів на пост президента.
"Телеканал Інтер у досліджуваний період березня багато уваги приділив Бойкові, телеканал ICTV - Гриценку, Україна - Вілкулу і Євгенові Мураєву, 112 Україна - Бойку, у той же час зафіксовано поодинокі матеріали і про Ляшка, і Дмитра Добродомова. Пропонований на телеканалах контент містить передвиборну агітацію і має ознаки замовного", - підкреслює регулятор.
Нацрада звернеться до телекомпаній з повідомленням про зафіксовані випадки і вимагатиме роз'яснення. Також про всі зафіксовані випадки порушення законодавства буде поінформована Центральна виборча комісія.
Нагадаємо, перший тур виборів відбудеться 31 березня.