Так, згідно з народним звичаєм, у вівторок, який називають Світлий, в гості ходять лише жінки. Чоловіки в цей день не відвідують рідних.Але ці традиції відходять і їх практично не дотримуються. Все частіше в гості приходять сім`ями.
Чого не можна робити на свято?У храмах залишаються відкритими Царські врата з початку пасхальної заутрені до початку вечірнього богослужіння у Світлу Суботу. Стоять в храмі можуть бачити все, що відбувається у вівтарі в будь-який момент служби. Відкриті Царські Врата — це образ Гробу Господнього, від якого ангел відвалив камінь.
На Великодньому тижні скасовуються земні поклони. Свята седмиця – тиждень, у якої немає пісних днів. Традиційні одноденні пости в середу і п’ятницю скасовуються.
Звичайне домашнє молитовне правило замінюється годинами Великодня — кількома короткими і радісними богослужебними текстами, що прославляють Воскресіння Христове.
Не дивлячись на те, що Великий піст вже закінчено, на Світлій Седмиці не відбувається вінчання. Пояснюється це тим, що у великодні дні у всіх християн є одна величезна спільна радість — Воскресіння Христове.
Всю Світлу Седмицю близько відкритих Царських врат стоїть особливий хліб — артос.
На Великдень не можна скупитися, потрібно бути щедрими і ділитися їжею з потребуючими людьми. Щедрість повинна виходити від серця, здійснювати благодійність треба з посмішкою на обличчі і в душі не шкодувати зайву копійку або шматок хліба для бідних людей.
Також не можна сумувати і сваритися.
Оскільки церква забороняє у Світлий тиждень проводити панахиди, на Великдень не можна і їздити на кладовищі. Пояснюється заборону тим, що скорбота про покійних не може бути сумісна з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа.