У неділю (26.05) в облдержадміністрації під головуванням в.о. голови ОДА Ярослава Галаса відбулося позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Єдине питання, що розглядалося, – проходження паводка й ліквідація його наслідків.
– Стихійне лихо зачепило 94 населені пункти в десяти районах Закарпаття, – повідомляє Я.Галас. – Паводкова хвиля остаточно ще не залишила область, більш того, наступного тижня – у вівторок і середу – прогнозуються зливи, які можуть спричинити нові підтоплення локального характеру. Однак рівень води в річках, які протікають у зонах ризику (в першу чергу низинна течія Боржави на Іршавщині та Виноградівщині) почав знижуватися.
Про точну суму завданих збитків можна буде говорити після документування всіх пошкоджених об’єктів. Але за попередніми даними, для ліквідації наслідків паводка тільки управлінню водних ресурсів необхідно близько 100 мільйонів гривень. Мова про гідротехнічні споруди, берегоукріплення, дамби тощо. Крім того, приблизні збитки сільському господарству в приватному секторі (підтоплені тепличні господарства на Іршавщині та Виноградівщині) орієнтовно складають понад 50 мільйонів гривень. Ці цифри будуть уточнюватися в процесі роботи комісій, які підраховують завдану шкоду.
Регіональна комісія ТЕБ та НС одноголосно прийняла рішення попередньо класифікувати теперішній паводок надзвичайною ситуацією природнього характеру регіонального рівня. Це рішення дає підстави для звернення в Кабінет Міністрів із проханням виділити кошти для ліквідації наслідків стихії з резервного фонду Державного бюджету.