Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Михайло Рівіс: Ми повинні використати досвід Євросоюзу в управлінні відходами на Закарпатті

11 червня 2019 р., 16:20

Проект, за його словами, має бути безпечним, чистим, без диму, запаху, з найпрогресивнішими технологіями і ні грама захоронення в землю

Сьогодні, 11 червня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс провів розширену нараду з питання підготовки Стратегії управління відходами у Закарпатській області, грант на розроблення якої виграло успішне Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА).

У її роботі взяли участь: заступник директора об’єднання ТИСА Юдіта Євчак та проектний менеджер Кароліна Данч, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець та його заступник Євгенія Кибза, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак, заступник директора департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та ЖКГ Василь Романець, директор ТОВ «АВЕ Виноградів» Адальберт Жидик, голова Берегівської РДА Іштван Петрушка, голова Берегівської райради Йосиф Шін і голова Яношівської сільради, що на Берегівщині, Степан Барта .
Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив, що, як відомо, Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ЄОТС ТИСА створювалось з метою залучення технічної та фінансової допомоги ЄС для проведення в області комплексних реформ у різних сферах життя: від інфраструктури, енергетики, туризму до захисту навколишнього середовища й охорона природи.

На сьогодні це об’єднання є успішним конкурсантом у програмах міжнародної технічної допомоги із залученням коштів ЄС. Ним подано низку проектів, які підтримані Моніторинговою комісією Програми транскордонного співробітництва Угорщина–Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 рр. З двох великих спільних проектів, спрямованих на вирішення найболючіших проблем територіальних громад Закарпаття, ТИСА є переможцем. Один із них відомий як ZeroWaste (Нуль відходів), що передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів і сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району.

Іншими словами, як підкреслив М.Рівіс, конкурс виграно і це похвально, однак необхідно рухатись далі, щоб створити більше можливостей для сортування сміття в області та його подальшої переробки.

Заступник директора об’єднання Юдіта Євчак інформувала, що цього разу об’єднання ТИСА виграло грант з підготовки важливого документу «Стратегії управління відходами у Закарпатській області до 2030 року». Вона полягає у необхідності екологічного аналізу краю, оцінки ситуації стосовно поточного стану поводження з відходами на Закарпатті та України в цілому, у визначенні мети, цілей та основних завдань Стратегії, проблем і шляхів їх розв’язання на прикладі Угорщини, заходів із моніторингу та контролю, а також розробки регіонального плану управління відходами, опису очікуваних результатів та визначення обсягів і джерел фінансування цієї Стратегії.

Учасники наради ділились своїм баченням напрацювання даного документу. Наголошувалось, що велика кількість утворення відходів та низькі показники їх використання як вторинної сировини призвели до того, що в області та в Україні щороку нагромаджуються їх значні обсяги, з яких за вміло поставленої Стратегії можна отримувати вторинні матеріальні ресурси, як то є у країнах Європи, мати нові робочі місця, надходження до місцевих бюджетів і ефективну соціальну складову.

На переконання М.Рівіса, цей документ має бути високопрофесійним, на науковій основі з висновками фахівців і експертів, з чіткою оцінкою впливу на довкілля. Для цього необхідно використати досвід Євросоюзу.

Присутні фахівці підтримали позицію Михайла Рівіса та зійшлися на тому, що необхідно, як і пропонує об’єднання ТИСА, найперше розробити План дій першочергових заходів Стратегії з інформацією про кількість населення краю, наявності місць видалення відходами та стихійних сміттєзвалищ на території краю, з переліком звалиш, які треба рекультивувати, підприємств, які надають послуги із централізованого збору і т.д. Також важливо підтримати ініціативу ТИСИ і стосовно розроблення дорожньої карти щодо поводження з побутовими відходами на Закарпатті.

Словом, на виконання домашнього завдання часу не багато – до вересня ц.р. розробка Стратегії має бути завершена. Далі її мають обговорити депутати облради, затвердити на своїй сесії і тільки після цього документ має бути схвалений загальними зборами ЄОТС ТИСА для того, щоб ініціювати підготовку спільних проектів в українсько-угорському прикордонні для залучення коштів міжнародної технічної допомоги на ці цілі


Прес-служба облради

Схожі новини

Серед пріоритетів роботи Закарпатської облради - залучення міжнародної технічної допомоги через програми Євросоюзу
Солотвинський солерудник цікавить Євросоюз (ФОТО)
Обмін туристами з Євросоюзом: Що цікавить українців в Угорщині та німців в Україні
Вбиральні на кордоні Закарпаття з Євросоюзом бажають бути кращими (ФОТО)
На інвентаризувацію земель у краї витратили 5,5 мільйонів
Відчужені землі у Виноградові вартістю понад 19 мільйонів повернула державі військова прокуратура
Закарпатські ОТГ отримали землі у власність
Інспектори Держгеокадастру Закарпаття провели понад 500 перевірок дотримання земельного законодавства
Державні інспектори Держгеокадастру Закарпаття провели понад 800 заходів державного контролю за використанням та охороною земель
На Рахівщині виділили 100 гектарів землі для військових (СХЕМА)

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp