Так, сьогодні, 20 червня, у надзвичайників Аварійно-рятувального загону спецпризначення гостювали вихованці пришкільного табору багатопрофільного ліцею "Інтелект"- загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11, що в Ужгороді.
Діти мали змогу ознайомитися з різноманітними напрямками діяльності цього рятувального підрозділу краю. Зокрема, піротехніки розповіли про небезпеку вибухонебезпечних предметів, їхні властивості та порядок дій при виявленні вибухівки та підозрілих предметів. Далі поінформували школярів про пристрої для виявлення ВНП, а також засоби захисту особового складу під час вилучення й знешкодження вибухонебезпечних предметів. Розповідь доповнювалася наглядною демонстрацією, адже для дітей підготували навчальні зразки вибухонебезпечних пристроїв, а згодом гості мали можливість роздивитися ближче та потримати їх у руках. Рятувальники-піротехніки переконані, що нехай діти краще роздивляються зараз учбові пристрої, щоб у випадку виявлення справжніх не виникало бажання та спокуси розбирати, чи взагалі доторкатися до них.
Про небезпеки, які підстерігають дітей у лісі влітку їм нагадали гірські рятувальники, наголосивши, що приємна прогулянка лісом за грибами чи ягодами раптово може перетворитися на біду, якщо не дотримуватися елементарних, але таких потрібних правил.
А фахівці групи радіаційного та хімічного захисту розповіли про надання, з використанням спеціальних аварійно-рятувальних засобів, оперативної допомоги населенню у разі виникнення несприятливих побутових або нестандартних ситуацій, які загрожують їхньому життю і здоров’ю або можуть завдати матеріальних збитків. Окремо зупинилися на наданні потерпілим першої медичної, фельдшерської (долікарської) та першої лікарської допомоги.
А вогнеборці 8-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Тячів також сьогодні провели акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти" для вихованців оздоровчого закладу «Берізка», що в с. Вонігово. Бійці ДСНС продемонстрували дітям спеціальну техніку, обладнання, розповіли про їх характеристики та призначення.
Також рятувальники спілкувалися з присутніми і про правила поведінки під час відпочинку на природі та у побуті, акцентували увагу на тому, що причиною пожеж іноді стають дитячі пустощі з вогнем.
Кульмінацією стало гасіння умовної пожежі з демонстрацією роботи пожежного ствола, що може подавати компактні та розпилені струмені води.
Організатори цихзаходів переконані, що такі спілкування дітей саме з рятувальниками, дуже корисні, адже – це професіонали, які ледве не щодня стикаються з небезпекою та можуть з власного досвіду дати учням слушні поради. Саме вони в майбутньому допоможуть уникнути травмування, чи навіть зберегти життя.
У ДСНС України у Закарпатській області