Сьогодні, 21 червня, в Закарпатській облдержадміністрації відбулась конструктивна робоча зустріч команди захисників Боржави із теперішнім керівництвом області.
Представники різних громадських організацій Закарпаття, наукової, екологічної та природоохоронної спільноти, ініціативної групи громадськості «Save_Borzhava», коаліційного об’єднання «Форум екологічного порятунку Закарпаття», ГО «Екосфера», «Нацкорпусу Закарпаття», які послідовно відстоюють у всіх інстанціях збереження даної перлини Карпат, донесли до т.в.о. голови Закарпатської ОДА Івану Дурана свої аргументи щодо невідворотних катастрофічних наслідків для екосистеми полонини Боржава у разі початку будівництва гігантського вітропарку.
Позиція теперішнього очільника області Івана Дурана є державницькою, принципово правильною і полягає у збереженні наших Карпат від будь-якого навіть мінімального пагубного втручання в їх екосистему задля одного – зберегти це природнє надбання і для майбутніх поколінь. Він чітко наголосив: "Влада зобов'язана вжити всіх заходів, щоб виключити найменший ризик нанесення непоправної шкоди полонині Боржава!"
На приємне здивування команди захисників Боржави діалог із теперішнім керівництвом області пройшов у надзвичайно конструктивному руслі. За результатами обговорення Іван Дуран наголосив на необхідності створення робочої групи та ретельного опрацювання Департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА всіх зауважень та застережень науковців і правників з метою уникнення найменшого ризику нанесення непоправної шкоди даній перлині Карпат.
Нагадаємо громадськості, йдеться про намір турецької фірми "Атлас Воловець Енерджи" збудувати 34 гігантські вітряки висотою 180 м. і загальною потужністю 120 МВт на території Воловецького та Свалявських районів в межах полонини Боржава.
Небайдужа громадськість та наукова спільнота Закарпаття разом з місцевими громадами наразі оскаржує в суді незаконний "позитивний" висновок Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА. В той же час УправлінняДержархбудінспекції, враховуючи аргументи громадськості та грубе порушення законодавства, рішуче стала на сторону захисту полонини та Боржавського хребта від ймовірного непрогнозованого втручання в екосистему об’єкту Карпатської екологічної мережі, повторно відмовивши забудовнику у видачі дозволу на виконання будівельних робіт.
Громадський правник Віталій Грегор