Любителів давньої гри не спинили ні фактичний стан війни в країні, ні економічні негаразди, ні тривожні повідомлення про можливе перекриття автомобільного руху в напрямку Ужгорода. Довелося організаторам знову мести по сусідам, шукати комплекти шахів та шахові годинники. Сміх і гріх, але на останній дошці шахістам довелося грати з допотопним шаховим годинником епохи «недорозвинутого соціалізму». Цьому годиннику щонайменше 70 років, і сьогодні він скоріше сприймається як антикваріат. Втім, ці складнощі зовсім не вплинули на перебіг спортивного дійства, яке протягом шести годин відбувалося на очах десятків глядачів та пасажирів, які перебували в залі очікування вокзалу.
На урочистому відкритті ІХ шахового меморіалу про видатного державного діяча, Георгія Кірпу було сказано чимало добрих слів. У нашому краї Георгій Миколайович розпочинав свою трудову кар’єру, за його ініціативи та безпосередньої участі в Ужгороді побудовано чудовий сучасний залізничний вокзал, який одразу став сучасною візитівкою давнього Унгвара.
Данину шани Герою України шахісти «відплатили» захоплюючою і безкомпромісною грою. Тільки в останньому турі і ледь не в останньому поєдинку визначився переможець. Тріумфував чинний чемпіон області майстер ФІДЕ Роберт Орос, який набрав 7,5 очка з 9 можливих. Перемога мукачівця є цілком заслуженою. В останньому турі його основні конкуренти вирішили не випробовувати долю і погодилися на нічию. Роберт же в принциповому і гострому поєдинку здобув необхідну перемогу і одноосібно посів перший рядок турнірної таблиці. Наступні чотири призові місця посіли ужгородці. Коефіцієнт Бухгольца розставив їх у такому порядку: кмс Юрій Ісак, міжнародні майстри Віктор Бунда, Юрій Довжик та кмс Мартін Найгебавер. Ветеранські призи виграли Михайло Баняс з Хуста, ужгородці Володимир Рижонков та Василь Ганзе. Були заохочені також найуспішніші: залізничник – Василь Гуйван, школяр – Андрій Іжак, представник «Інваспорту» - Павло Бабука та найстарший учасник турніру – 81-річний мукачівський ветеран Василь Паук.
Достойний призовий фонд змагання вдалося забезпечити завдяки подвижницькій діяльності керівника Ужгородської територіальної профспілкової організації Львівської залізниці, давнього друга і своєрідного «няня» закарпатських шахістів Ярослава Афтанаса, який ось вже дев’ятий рік поспіль активно підтримує розвиток шахів у нашому краї. Значний внесок у добру справу внесли також активісти обласної та Ужгородської міської шахових федерацій Аркадій Ворович, Юрій Мошак, Семен Найгебавер та співробітник залізничної профспілки Володимир Паруна. Хороші призи, смачний обід для всіх учасників, чудові умови гри, величезна масовість, численні позитивні відгуки спортсменів – усе це свідчить про те, що зусилля організаторів виправдалися і для любителів шахів вкотре зроблено добру і благородну справу!
Аркадій Ворович