Американський президент Дональд Трамп може накласти на законопроект вето, попередили в Білому домі.
Палата представників Конгресу схвалила поправку до проекту оборонного бюджету на 2020 фінансовий рік, що передбачає введення обмежувальних заходів щодо російського суверенного боргу через передбачуване втручання Росії в американські вибори. Про це повідомляє ТАСС у п'ятницю, 12 липня.
Поправка була запропонована демократами від штату Каліфорнія Бредом Шерманом і Максін Вотерс.
Ця поправка має на увазі справжні, серйозні санкції проти російської держави і передбачає, що жоден громадянин США не зможе здійснювати нові угоди з російським суверенним боргом. Вона передбачає і механізм для зняття цих санкцій, якщо адміністрація США прийде до висновку, що Росія може стояти осторонь американських виборів, принаймні, в ході одного виборчого циклу, і якщо Конгрес погодиться з цим висновком", - заявив Шерман.
Він вважає, що США потрібен серйозний механізм, "щоб покарати Росію за те, що вона зробила з нашими попередніми виборами, і стримувати її від втручання в майбутні вибори".
Сам проект оборонного бюджету, в який була включена поправка, Палаті представників ще тільки належить схвалити. Якщо законопроект буде затверджений нижньою палатою Конгресу, поправка повинна буде пройти через процедуру узгодження законодавцями обох палат, перш ніж проект оборонного бюджету вже в новій версії відправиться на підпис президенту США Дональду Трампу.
У поширеній у вівторок заяві Білого дому говорилося про те, що Трамп може накласти на законопроект вето. Американський уряд не задоволений тим, що контрольована демократами нижня палата виділяє Пентагону $733 млрд замість запитаних раніше $750 млрд.
Нагадаємо, в кінці червня Сенат Конгресу схвалив проект американського військового бюджету на $750 млрд. У Палаті представників розглядається своя версія цього проекту. У разі прийняття цієї ініціативи конгресменами в найближчі дні, законодавцям обох палат потрібно узгодити деталі обох проектів. Документи містять значні відмінності.
Раніше повідомлялося, що конгресмени від Демократичної партії США виступили з ініціативою введення санкцій проти суверенного боргу, банків і СПГ-проектів Росії.