Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

12 млрд грн очікують області від Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки: чи реально це

7 вересня 2019 р., 15:00

Це цікаво знати

Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області подали до фінансування в рамках Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки проектів на загальну суму понад 12 мільярдів гривень, більшу частину яких в областях планують отримати саме з державного бюджету.

Про це повідомила Олена Бойко, Генеральний директор Директорату регіонального розвитку Мінрегіону під час підсумкового круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат в контексті підготовки проекту Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, який розробляється на виконання Указу Президента України «Про розвиток регіону українських Карпат».

«На запит обласних державних адміністрацій, загальний обсяг фінансування цієї державної програми на три роки становить більше 12 млрд грн. З них більше 80% - це кошти, які регіони планують отримати з державного бюджету, 20% - кошти місцевих бюджетів та інших джерел. Саме так бачать на місцях співвідношення фінансування проектів, які вони пропонують», - сказала Олена Бойко.

За її словами, фінансування програми з державного бюджету у розмірі понад 12 млрд грн – це захмарна цифра. «Проаналізувавши подані проекти, ми бачимо, що не завжди ОДА бачать розвиток територій у комплексі або не оперують цифрами щодо можливостей власних бюджетів, можливостей державно-приватного партнерства, міжнародної технічної допомоги. Саме тому основне навантаження з фінансування проектів вони покладають на державний бюджет», - зазначила представниця Мінрегіону.

При цьому більше 53% з цих 12 млрд регіони пропонують вкласти у розвиток інфраструктури, в тому числі – соціальної, на питання екології у планах спрямувати 21%, на туризм – 14% і лише 12% фінансування регіони хочуть спрямувати на розвиток економіки у гірських населених пунктах.

«Маємо ще декілька днів, щоб змінити акценти, бо будувати соціальну інфраструктуру, не стимулюючи економічні процеси – це шлях в нікуди. Ця інфраструктура буде потім нікому непотрібною, бо там просто не буде людей. Тому слід оптимізувати ті завдання і заходи, які ви пропонуєте. Ми повинні зрозуміти, які проекти є дійсно пріоритетними на найближчі три роки, щоб запустити соціально-економічний розвиток цієї території», - сказала Олена Бойко.

З цією думкою погодився і Перший заступник Міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода, який зазначив: «Виглядає так, що регіони і громади відмежовуються від вирішення проблем цієї території, але наголошую, що державна програма – це не значить, що лише держава буде опікуватися розвитком Карпатського регіону. Уряд і Парламент створюють загальні правила і можливості, а задача регіональної і місцевої влади – скористатися цими можливостями, залучивши не лише державні ресурси, а й кошти місцевих бюджетів, бізнесу, міжнародної допомоги тощо. Ми разом з вами маємо буквально декілька днів, щоб дати фінансові розрахунки по запропонованих вами проектах і показати Уряду, що на місцях готові активно і ефективно долучатися до вирішення проблем регіону, а не лише чекатимуть грошей з держбюджету», - сказав В’ячеслав Негода.

Олена Бойко нагадала про ресурси, які можуть бути залучені для фінансування проектів в рамках майбутньої державної програми: «Ми вбачаємо, що принаймні на 2020 рік будуть збережені такі джерела фінансування, як Державний фонд регіонального розвитку, субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних громад, секторальна підтримка Європейського Союзу. Також можна використовувати кошти міжнародної технічної допомоги, субвенцію на соціально-економічний розвиток окремих територій, а також цільові кошти бюджетної програми, які, відповідно до Указу Президента, мають бути передбачені в цій держбюджеті на наступний рік».

Також Олена Бойко під час свого виступу нагадала про часові рамки у підготовці проекту державної програми для розвитку Карпат: «До 10 вересня маємо завершити формування проекту на основі пропозицій облдержадміністрацій. Зараз ми очікуємо від ОДА фінансово-економічного обґрунтування тих пропозицій, які вони подали. До 20 вересня мають пройти усі процедури погодження проекту програми з центральними органами виконавчої влади. До 22 вересня ми вже повинні подати проект відповідної постанови Кабінету Міністрів на розгляд Уряду».

Як повідомлялося, Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак заявила, що питання розвитку гірських територій українських Карпат має розглядатися в контексті підвищення якості життя мешканців гір.

Довідка

Матеріал підготовлений в рамках проекту «Сталий розвиток Українських Карпат», за підсумками круглого столу, який відбувся 5 вересня 2019 року Києві, організований Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку.

Проект «Сталий розвиток Українських Карпат» впроваджується Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку у партнерстві з Посольством Республіки Польща та Міністерством розвитку громад та територій України. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської співпраці в цілях розвитку.

В рамках проекту відбулися 5 круглих столів: у Львівській, на Закарпатській, Івано-Франківській, чернівецькій областях та підсумковий – у Києві.







Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp