Вони про себе кажуть, що працюють як медіа-проект для прихильників інтелектуальних ЗМІ, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності. Оскільки останні кілька десятків років українці активно емігрували або переїжджали до великих міст – поступово залишаючи свої містечка та села, так нічого про них і не дізнавшись. Історії невеличких поселень не ставали медійними, а залишалися в родинних архівах і з часом стиралися з пам’яті. Саме тому Ukraїner почав розповідати історії з усіх куточків України насамперед для самих українців.
Велика команда проекту розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні. «У такий спосіб ми прагнемо переосмислити історичні особливості та культурні коди власних земель; етнографічні, географічні, антропологічні цікавинки. Сподіваємося, це допоможе сформулювати цінність власної країни для самих себе й розвивати простір, у якому живемо, а не залишати його», – йдеться на офіційному сайті.
У результаті відзнято 18 відео про родзинки Закарпатської області, серед яких Замок Сент-Міклош, «Селиська сироварня», проект «Наша Файта», закарпатська вузькоколійка, Буйволина ферма і так далі.
У травні цього року вийшла також книга-альбом із назвою «Ukraїner. Країна зсередини», де розповідається і про Закарпаття. А у жовтні цього року вийде фільм, в якому будуть кадри і про нашу область. Ініціатори проекту пишуть: «Кілька років тому ми зрозуміли, що усі наші експедиції можна було б об'єднати в одному великому метрі. Ми мало знаємо про країну, у якій живемо. Ще менше ми її уявляємо. Нам страшенно хотілось би мати німецькі дороги, французькі круасани, італійську піцу, жити в британському житловому кварталі, називати гори "маленькими Альпами" і їздити відпочивати до "українських Мальдів". Нам так бракує уяви про своє, власне. Ми хочемо через фільм розширити межі розуміння нашої країни…».