Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Гвардієць вперше представив Національну гвардію на конференції Американської Асоціації поліграфологів

23 вересня 2019 р., 18:25

Майже 800 учасників, 61 країна, лише 5 представників з України – у Сполучених Штатах пройшла конференція Американської Асоціації поліграфологів

 

Серед запрошених професіоналів і один нацгвардієць, лейтенант Олександр Федчук, офіцер служби психологічного забезпечення 2 Галицької бригади Національної гвардії України.

На захід такого рівня, що стосується застосування та роботи поліграфа, Національна гвардія залучалась вперше. Як стверджує сам спеціаліст, для нього це було великою честю представляти Україну на міжнародній поліграфічній платформі саме в обличчі рідного військового формування.

Мої навчання розпочались у 2018 році. За спиною маю безліч підготовчих курсів і робота поліграфа мене повністю захопила. Я вивчав історію розвитку поліграфа саме у Сполучених Штатах, адже там цей пристрій і винайшли. Були знайомства зі спеціалістами з інших країн, вони ділились досвідом, навчали українських поліграфологів.


Але ж поліграфолог – це не крайня точка у вашій кар’єрі?


Ні, вже цього року, починаючи з травня, я пройшов інтенсивний курс навчань, який дозволив мені стати тренером. Я отримав спеціальність «Професійна підготовка експертів для психологічного вивчення обману за допомогою поліграфа». Фактично, це дає мені можливість розвиватись в цій темі далі і передавати свої знання іншим поліграфологам Нацгвардії.


Конференція. Я так розумію, це дійсно визначна подія у світі поліграфологів. Але найбільша подія це те, що на неї потрапили українці.


Так, Україну поїхало представляти 5 експертів, серед них 1 з Прикордонної служби, 2 з Національної поліції, 1 з НАБУ і, звісно, 1 з Національної гвардії України.


Як вам вдалось потрапити туди?


Насправді, я думаю, що це лише через те, що я горів бажанням навчатись роботі з поліграфом. Від першого моменту, коли Нацгвардія мені надала таку можливість. Я списав величезну кількість листків, систематизував усю інформацію, яку нам надавали під час курсів. Створював слайди, картинки, намагався розробити самостійно навчальний матеріал, який буде доступний для українців. Думаю, що це помітили представники Посольства Сполучених Штатів. Адже саме вони запропонували Командуванню Національної гвардії України відправити мене на цю конференцію.


Які емоції були, коли дізнались про поїздку і що очікували?


Емоції… Хіба можливо передати словами, коли здійснюється одна з великих мрій? Фактично мене запросили у «лігво поліграфії». Там повинні були зібратись люди, які стоять у витоків потужних розробок в цій галузі. Я одразу почав планувати поїздку, створювати список питань, які хотів би з’ясувати.


Всі очікування виправдались?

Навіть більше ніж я собі уявляв. Я познайомився з Девідом Раскіним, який являється розробником Методики штату Юта, яким я частково користуюсь. Величезне враження справив на мене Дон Крапол, який не тільки являється прекрасним спікером, а й чудово вміє організувати зворотній зв’язок з аудиторією. Це я теж планую використовувати у свої роботі.


Чи зацікавлені представники інших країн у розвитку поліграфічної служби в Україні.


Безперечно що так! Багато хто дивувався, що з України нас аж п’ятеро. Американські колеги відзначили, що у нашій країні поліграфологія дуже стрімко розвивається і буквально за кілька десятирічь з’явилось надзвичайно багато професіоналів. Говорили, звісно, і про те, що Національна гвардія дуже професійно підійшла до питання впровадження поліграфа у свою діяльність. Надалі я буду контактувати зі своїми іноземними колегами, маю ще досить багато питань. Вони з радістю відповідають на мої листи. Я хочу систематизувати усю нову інформацію і впроваджувати її у реальну роботу у Національній гвардії. Думаю, що попереду ще досить багато нових змін, які допоможуть нам якісно відбирати особовий склад та надавати професійну психологічну допомогу існуючому.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp