Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що рівень суспільства визначається, зокрема й ставленням до осіб і інвалідністю та людей похилого віку. «В Ужгороді напрацьовано чималий досвід роботи з дітьми, молодими людьми з інвалідністю і це насамперед заслуга «Дороги життя» та її керівника Олега Кириленка, – сказав Богдан Євстафійович. – А завдання влади та й кожного з нас, щоб такі люди не були відірвані від життя, мали рівні можливості доступу до освіти, медицини, всього, чим живе місто».
Директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка нагадав, що з 1 січня наступного року починає діяти новий закон про соціальні послуги, вони будуть максимально наближені до тих, хто їх потребує. За його словами, ця реформа дуже вдало збіглася з інклюзією освіти і створенням ОТГ.
Представник секретаріату ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» Олена Гриб привітала учасників і наголосила, що тема конференції дуже актуальна для України, їй передувала потужна попередня робота, а для Нацасамблеї дуже важливе партнерство з «Дорогою життя».
За словами директора ужгородського медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя», представника ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» Олега Кириленка, на конференцію приїхали представники 11 регіонів України, волонтери Корпусу Миру, представники фундації «СОФТ Туліп» із Нідердандів та НДО «Даун Асоціація» з Угорщини.
На конференції обговорюють питання надання соціальних послуг особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальної недостатності, психічних розладів та комплексних уражень, технології реабілітації, раннього втручання, підготовки та перепідготовки кадрів тощо. Учасники візьмуть також участь у відзначенні 20-ї річниці створення «Дороги життя», один із днів проведуть у Мукачівському психоневрологічному інтернаті №1.
Прес-служба Ужгородської міської ради