Журі фестивалю склали Єгор Бенкендорф, польський кінематографіст Юрій Каліна, журналістка Юлія Комінко, актор Дмитро Лаленков та ін.
{g}
Автор отримав нагороди як «Кращий режисер українського короткометражного кіно» та «Спеціальний приз Андрія Бенкендорфа за вклад у розвиток православного ігрового кіно». Нагадаємо, що В’ячеслав Бігун, окрім більше 20 документальних, є автором трьох ігрових фільмів: «Місто ангела», «Страсті» та «Мати. В ім’я мільйонів», останній із яких відзначено на МКФ «Покров» у номінації «Найкраща актриса» (Леся Липчук) у 2018 році. В 2017 році журі МКФ «Покров» відзначило стрічку автора «Її хліб насущний» про 95-річну героїню, яка пережила Голодомор і уникла Голокосту через удочеріння українцями.
Цікаво, що фільм «Маруся», попри його популярність серед глядачів у Закарпатті, здобув лише перші фестивальні відзнаки. Раніше він демонструвався на МКФ Grandmother Film Festival у Роттердамі та Берліні та на Канівському міжнародному кінофестивалі. Фільм показує долю дівчини на тлі закарпатської історії. 15-річна Маруся, найбагатша дівчина в селі Угля на Тячівщині, змушена вийти заміж, аби уникнути переслідування родини новим режимом. Оповідаючи про життя онукові, вона проливає світло не лише на історію родини, але й Закарпаття. Фільм відображає й наслідки землетрусу влітку 2015 року. Зафільмована в селі Округла та Тячеві, ця стрічка про матір-героїню Марію Федорівну Свид – бабусю автора фільму.
«Не зважаючи на те, що це автобіографічна розповідь однієї людини, написала про стрічку етнограф і поетеса Галина Виноградська, фільм дуже динамічний, у ньому є багато дійових осіб. Це і діти, внуки, правнуки, зяті, невістки, сусіди, односельці. А ще: півники, курочки, курчата, голуби, песики, котики, корівки, мурашки… Статечна розповідь пані Марії плине на фоні яскравих краєвидів мальовничого гірського села Округла, його вуличок, будівель, садів, городів, сіножатей. У постановці кожного кадру відчувається глибока і справжня любов автора фільму до персонажів по той бік об’єктиву»,
В’ячеслав Бігун – вчений-юрист і кінематографіст із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу, юристом – в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтв. Автор більше 500 публікацій з високим індексом цитувань. Як режисер, В'ячеслав Бігун відомий 20 стрічками, які здобули більше 50 нагород, а також 17-денним голодуванням на знак духовної солідарності з Олегом Сенцовим.