І саме винороб Чиз супроводить кожного гостя у мандрівці, де так легко і цікаво можна дізнатися про те, як роблять вино – у Музеї історії і культури виноградарства та виноробства Закарпаття.
{g}
12 жовтня у Берегові відкрили Музей винороба Чиза – перший музей знакової для Закарпаття справи. Чотири зали – це мультимедійна розповідь про виноград, виноградарство, виноробство і вино.
Як наголошує автор проєкту Ігор Радомисельський, Музей винороба Чиза – це проект, який працює на просвітництво, на те, аби більше дізнавалися про Закарпаття, про виноробну справу, для того, щоби розвивати культуру споживання вина:
«Я надихався світовими музеями і знав, що має йтися не про кілька старих експонатів. Слід створити сучасний мультимедійний музей, насичений інформацією, але точно не нудний. Ми «оживили» винороба Чиза і він проведе вас цікавим маршрутом. Дізнаєтеся і про вино в світі, сучасні тенденції, побачите, як створювали вино на Закарпатті в різні часи, й як його роблять зараз. Культура вина – це історія, яку приємно пізнавати».
Команда Шато Чизай створювала Музей винороба Чиза з відповідальністю перед надзвичайною історією Закарпаття і закарпатського вина й із великою любов’ю.
Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман, якому й належить ідея створення Музею винороба Чиза, каже: «Наша справа – не просто виготовляти якісне вино, але й повернути закарпатському вину велику славу. Слід знову вписати область на карту світу як виноробний регіон. Ми любимо те, що робимо, і хочемо цією любов’ю ділитися».
Перед тим, як разом із Геннадієм Гутманом перерізати символічну стрічку для відкриття Музею, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко сказав: «Шато Чизай – це маленька Італія. Те, що створив Геннадій Гутман разом з командою – дуже важливо. Для туристичної галузі Закарпаття – це відкриття. Велика подяка! Запевняємо в підтримці, адже робите те, що розвиває наш край!».
Музей винороба Чиза чекає гостей щодня без вихідних з 9-ї до 20-ї години за адресою: Берегово, урочище Чизай, 1. https://chizay.com/