Відзначалося, що епідемічна ситуація із захворюваністю на дифтерію у місті стабілізувалася, минуло 1,3 максимальних інкубаційних періоди без виявлення нових випадків захворювань на дифтерію (із 24 жовтня 2019 року), що є ознакою локалізації спалаху.
За інформацією Ужгородського міського центру первинної медико-соціальної допомоги, сімейні амбулаторії всі ці дні активно працювали, проведено біля 13 тисяч щеплень як дорослих, так і дітей, серед них – 2436 студентів УжНУ, зокрема 1117 іноземних студентів. Усі щеплювальні пункти в Ужгороді мають достатньо вакцин, на запрошення підприємств, установ та організацій щеплення працівників проводять виїзні бригади.
Протиепідемічна комісія вирішила рекомендувати керівництву УжНУ відновити навчальний процес студентів медичного факультету №2, разом із тим продовжити обмеження доступу до клінічних баз студентів медичних факультетів без документально підтверджених даних про вакцинацію до кінця навчального року. Також керівництву УжНУ рекомендовано розробити механізми зарахування на навчання іноземних громадян із документально підтвердженими даними про щеплення, а студентів-громадян України за наявності форми 063-О (картка профілактичних щеплень).
Управління освіти міськради продовжує здійснювати контроль за виконанням рішення протиепідемічної комісії від 19 квітня 2019 року щодо недопущення до навчального процесу нещеплених дітей, а також вакцинації педагогічних працівників. Управління охорони здоров’я продовжить координацію роботи міських лікувально-профілактичних закладів, Ужгородська міськрайонна філія ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» і надалі моніторитиме стан епідемічної ситуації із захворюваністю на дифтерію у місті та постійно інформуватиме Ужгородську міську раду.
Укотре закликаємо ужгородців дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше зробити профілактичні щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.
Ужгородська міська рада