Їх п’ятеро розумників (точнішого визначення й не знайти) в Україні — цьогорічних випускників шкіл, які на сесії зовнішнього незалежного оцінювання, за її підсумками, набрали з трьох предметів максимальну суму балів (по 200 з кожного). Серед них — двоє закарпатців: Степан Русин, який закінчив Свалявську гімназію, та Сілвестер Носенко (ліцей «Інтелект», ЗОШ І—ІІІ ст. №11 м.Ужгород). Як ішов до свого успіху, поділився в розмові зараз уже студент інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Степан Русин.
«Вірив, що зможу набрати максимальні бали»
Степане, наскільки прогнозованим був твій результат на ЗНО?— Я розраховував на високі бали, але не настільки. Хоча і всі роки навчання в гімназії вчився на «відмінно». Припускав у думках, що зможу набрати максимальні бали по якомусь одному з предметів — вийшло по 200 із трьох (англійська мова, українська мова та історія України).
Знаю, що ти був близьким до максимального результату із ще одного предмета.— Двох балів не вистачило мені (набрав 198. — М.П.) із всесвітньої історії.
І поставив би своєрідний рекорд по Україні?— Можливо. Але я просто складав зовнішнє незалежне оцінювання — не на рекорди йшов…
І просто так без хвилювань?— Першим предметом у мене була англійська мова. Хвилювався найбільше, відтак узяв себе в руки. Коли стало відомо, що я набрав 200 балів, то першою мене привітала моя вчителька англійської Злата Іванівна Олексюк.
Степане, щоб досягти такого успіху, треба було ходити до репетиторів, готуватися за якоюсь особливою методикою?..— Я брав додаткові уроки тільки з двох предметів, по інших — це звичайна загальноосвітня підготовка. Щоправда, в усі роки навчання в Свалявській гімназії я був відмінником. Не мав ніяких методик.
Із твоїх однокласників хтось може похвалитися високими балами на ЗНО?— Так. Андрій Суран із біології набрав 199,5 бала. Це — успіх, я його вітав.
Ти вже студент. В якому виші і який фах здобуватимеш?— Документи подавав у три національні університети: Ужгородський, Львівський ім. І.Франка, Київський ім. Т.Шевченка, а також у Києво-Могилянську академію і Харківську юридичну академію. Навчатимусь в інституті міжнародних відносин Шевченківського університету за фахом «міжнародні відносини». Намагатимуся й надалі тримати в царині освіти високу планку й успішно її долати.
«Тіна Канделакі особливого враження на мене не справила»Степане, розкажи, як ти потрапив на телепроект Тіни Канделакі «Найрозумніший»?— Більше п’яти років тому я пройшов три етапи відбору: спочатку в Києві, а потім поїхав з батьком у Москву. Там на заключному відборі отримав конкретну тему —«Мандрівники».
І ти потрапив в ефір?— Я успішно пройшов і цей етап. Залишилося пройти співбесіду в Тіни Канделакі.
Ти з нею особисто спілкувався?— Так. Звісно, ми розмовляли російською мовою. Але ведуча телепроекту вирішила, що російською володію дещо недосконало. Цього виявилось достатньо, щоб я не потрапив на запис телепередачі «Найрозумніший». Тому за всім довелося спостерігати в студії як глядач.
Образи не тримав після цього?— А чого! Зрештою й сама телеведуча на мене особливого враження не справила — вона намагалася робити з проекту телешоу. Глибокі знання в будь-якій галузі ніколи не є зайвими. Відтак я досконало вивчив і російську мову.
Михайло Попопич