Вчора, 6 листопада, у прес-центрі облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Обмін досвідом в запровадженні інтегрованої системи надання соціальних послуг» за участю представників системи соцзахисту населення Закарпатської та Харківської облдержадміністрацій.
Модератором зустрічі виступив директор департаменту соціального захисту населення ОДА Михайло Петрішка, який ознайомив присутніх із системою соціального захисту в області. Також розповів про налагодження співпраці із об’єднаними територіальними громадами краю та співпрацю із міжнародними партнерами. Наголосив на тому, що за останній час в області зроблено конкретні кроки щодо стабілізації рівня життя та посилення адресної матеріальної підтримки соціально вразливих верств населення за рахунок коштів обласного бюджету. Цьому сприяє реалізація Регіональної програми „Турбота” щодо посилення соціального захисту громадян на 2019 – 2021 роки.
Радниця Мінсоцполітики з питань внутрішньо переміщених осіб у Закарпатській області Анжела Бабкіна розповіла , що у нашому краю такий статус маю 3624 особи. Більше 2 тисяч сімей отримують необхідну адресну допомогу.
Гості із Харківщини розповіли про свій досвід співпраці органів соцзахисту населення з об’єднаними територіальними громадами та внутрішньо переміщеними осібами. За словами начальника управління соціальних гарантій Харківської ОДА Людмили Гончарової, на території тамтешньої області перебуває 136 тисяч таких осіб, 80 тисяч – проживають в обласному центрі. Зазначалося, що у Харківській області активно проваджується програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». Завдяки такому комплексу за 1 робочий день є можливість сформувати справу заявника щодо оформлення різних видів соцдопомоги та субсидій на житлово-комунальні послуги.
Йшлося також про надання послуги раннього втручання у Закарпатській області. Наразі фахівці КРУ «Обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю», що в Ужгороді, разом із подібними центрами Харкова, Львова та Одеси здійснюють заходи, що спрямовані на розвиток, просування та впровадження такої послуги на національному рівні.
Фахівців із Харківщини цікавило питання про міжнародну співпрацю у соціальній сфері, зокрема, впровадження проектів, які можуть слугувати модельними для інших закладів. Тож на завтра заплановано відвідати Соціальний абілітаційно-реабілітаційний центр «Парасолька» у місті Тячів, для ознайомлення гостей краю із результатом 10-річної реалізації українсько-швейцарського пілотного проекту.
Виконавчий апарат облради