Том 1. Фонди дорадянського періоду», що побачила світ у Всеукраїнському державному видавництві «Карпати».
У презентації взяли участь директор Державного архіву Закарпатської області, відповідальний за випуск книги Михайло Місюк, головний упорядник Михайло Марканич, видавець Віктор Браславець та т.в.о. директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Василь Комарницький.
Презентоване видання – одне із16-ти, яке цьогоріч вийшло друком завдяки реалізації обласної програми підтримки місцевих авторів, відзначив Василь Комарницький, і є надзвичайно цікавим і потрібним для істориків та тих, хто хоче знати і цінує минуле нашого краю. Він подякував працівникам архіву та видавцям за пророблену величезну роботу.
Віктор Браславець розповів, що над виданням працював увесь колектив видавництва. Книга вийшла дуже цікава і викликала жвавий інтерес на вересневому книжковому форумі у Львові,
Михайло Місюк повідомив, що до першого тому Путівника увійшли архівні фонди установ, організацій, підприємств періодів входження Закарпаття до складу Угорського королівства, Австро-Угорщини, Чехословацької республіки та знову Угорщини, а також фонди особового походження і архівні колекції.
Перший архівний путівник, упорядкований архівістами Державного архіву Закарпатської області, є результатом роботи декількох поколінь спеціалістів-архівістів. Загалом робота над презентованим виданням тривала 5 років.
За словами головного упорядника Михайла Марканича, методологія розміщення опису фондів Путівника відповідає стандартам, прийнятим в Україні. Назви фондів внесені до Путівника на двох мовах – українській та на мові оригіналу документів.
Перевага цього видання перед раніше опублікованими – Анотованим реєстром описів фондів 2009 та 2014 років – полягає в тому, що в переліку фонди розміщені за тематичним принципом. Путівник складається з розділів, кожен з яких представляє фонди установ одного історичного періоду входження сучасної території Закарпаття до складу інших сусідніх держав.
Видання розраховане на широке коло читачів – науковців, істориків-краєзнавців, студентів.
{g}
Прес-служба ОДА