Упродовж року в рамках реалізації спільного партнерського проекту між Управлінням ДСНС України у Закарпатській області та Пардубицьким краєм Чеської Республіки, закарпатські рятувальники разом з іноземними колегами встановлювали точки порятунку людей у горах.
Дані своєрідні інформаційні вказівники жовтого кольору допомагають туристам швидко, а головне точно визначити свої GPS-координати,, щоб передати їх гірським рятувальникам у разі потрапляння у небезпеку. Також кожна табличка містить інформацію про телефони екстрених служб, назву місця знаходження та номер точки порятунку. Тож, туристу тільки залишиться набрати номер телефону та повідомити рятувальникам інформацію про своє місцезнаходження у горах.
А це значить, що допомога надійде швидше. Цьому підтвердження - реальні факти порятунку людей, які потрапляли в халепу цьогоріч у Карпатах. Також всі точки порятунку оприлюднені на інтерактивній карті
Здавалося б, що все суперово, аж ні. На жаль, окремі особи, які подорожують Карпатами, почали нищити відповідне маркування. Про це наголошують закарпатські гірські рятувальники, які вже знаходять понівечені та розтрощені таблички. Був випадок, коли один із туристів прихопив точку порятунку із собою, мовляв, на пам'ять. І, прикро, що таким недолугим "відпочивальникам зовсім "по барабану", що на встановлення точок порятунку були затрачені відповідні кошти й зусилля. А головне, нищачи ці жовті таблички, такі малосвідомі особи можуть позбавити когось із потерпілих шансів на порятунок. Про це вандали, напевно, особливо не переймаються... А даремно.
Точки порятунку у горах це інформаційні вказівники жовтого кольору, що допомагають туристам у разі потрапляння у небезпеку. Здавалося б, що може бути краще, заблукав, знайшов точку порятунку, повідомив про це рятувальників і «вуаля» - допомога вже поруч і гірські пошуковці знають де тебе шукати. Цьому підтвердження - реальні факти порятунку людей, які потрапляли в халепу цьогоріч у Карпатах.
Все суперово, аж ні. Окремі особи, які подорожують Карпатами, вважають за необхідне прихопити точку порятунку із собою, мовляв, на пам'ять, або просто знищити чи розтрощити її.
Прикро, що таким несвідомим відпочивальникам все одно, що на встановлення точок порятунку були затрачені відповідні кошти й зусилля. А головне, нищачи їх, вони позбавляють когось із потерпілих шансів на порятунок. Про це вандали, напевно, особливо не переймаються... А даремно.
У ДСНС України у Закарпатській області