Тужливий музичний супровід забезпечив Український хор греко-католицького кафедрального собору, який виконав композиції „Господи, ти почуй молитву мою!”, „Святий Боже!”, “Молитва за Україну”. Особливого щему додав виступ акторів, які відтворили діалог матері та дитини, учасників тих подій.
Участь у заході взяли перші особи краю та міста, представники правоохоронних органів, дипломатичного корпусу, духовенства, військові та громадськість.
“Україна пережила чимало трагічних сторінок, однією з таких є Голодомор 32-33-го років. Українська нація в часи Радянського Союзу була другою за чисельністю, мала величезний історико-культурний здобуток, традиції національно-визвольної боротьби. Тогочасний сталінсько-комуністичний режим поставив собі завдання знищити інтелігенцію, всіх інакомислячих. І інструментом цього знищення був голод. Тисячі наших співвітчизників щоденно помирали з голоду. Але цьому режиму українців здолати не вдалося. І сьогодні бачимо зазіхання східного сусіда на наші землі. Ми маємо взяти правильні уроки з історії. тільки сильна економічна країна з потужними збройними силами здатна захистити територіальну цілісність та незалежність держави. Вічна пам’ять жертвам Голодоморів”, - зазначив у виступі міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.
Мучеників тяжкої сторінки української історії вшанували хвилиною мовчання. Під реквіємні мелодії присутні запалили свічки та лампадки. До підніжжя монумента також ставили хліб та колоски. Наостанок священнослужителі різних релігійних конфесій провели поминальну панахиду.
Жертв Голодоморів українці сьогодні вшановують в усій країні та за її межами, також віддають шану померлим запаленою свічкою на підвіконнях власних осель.