На засідання були запрошені та взяли участь: голова облради Михайло Рівіс, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, голови постійних профільних комісії облради: з питань бюджету – Василь Кошеля та секретар комісії ‒ Мирослав Білецький, з питань охорони здоров’я‒ Роман Шніцер, депутати облради – Наталія Костелеба-Веремчук, Мікловш Товт, Йожеф Баторі, а також заступники голови облдержадміністрації, керівники окремих управлінь ОДА, правоохоронних органів, райдержадміністрацій, районних рад, міськвиконкомів та ін.
У порядок денний увійшли важливі для життєзабезпечення краю питання: про підсумки виконання місцевих бюджетів області за 9 місяців 2019 року; про підсумки економічного і соціального розвитку області за звітній період та про стан проходження опалювального сезону 2019-2020 рр.
Інформуючи з першого питання, директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар, навів переконливі цифри, які свідчать про те, що в області за звітній період до місцевих бюджетів надійшло податків і зборів у сумі 4 399,1 млн грн , що більше за такий період 2018 року на 790,4 млн грн. Доходи загального фонду зросли на 518,9 млн грн, спеціального – на 271,5 млн грн. Загалом у нас в області є 337 місцевих бюджетів, з яких – 57 бюджетів не забезпечили виконання затвердженого плану за доходами загального фонду. Має місце податковий борг до місцевих бюджетів, який допустили всі міста обласного значення, райони та ОТГ. Залишається питання незабезпеченої потреби в коштах на оплату праці працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів. Найбільше не вистачає грошей на зарплату у Міжгірському та Воловецькому ройонах. Також зазначалось, що слабо використовуються кошти Держбюджету, потребу в яких, як наголосив Петро Данилович, непросто аргументувати перед урядом. Тому сьогодні необхідно докласти всіх зусиль, аби якомога ефективніше використати їх до кінця цього року. А ще посадовець закликав прийняти бюджети на місцях на 2020 рік до 25 грудня, як передбачено законодавством, щоб не повторилася минулорічна історія: одна сільрада на Виноградівщині донині не затвердила бюджет 2019 р.
Предметно було обговорено стан справ у районах і містах краю. Керівникам ставилися конкретні запитання, окремі з них мали чіткі відповіді, декотрі – ні.
Коли зайшлося про виконання місцевих бюджетів, зокрема гірської Міжгірщини, то Михайло Рівіс наголосив, що не так давно, перебуваючи там у робочій поїздці, до нього звернулися декілька власників пилорам із проханням підтримати їх. Звісно, ця сфера ‒прибуткова і може стати додатковим джерелом надходжень до бюджетів місцевих чи то територіальних громад. Тому їх діяльність має бути легальною. Для цього, за словами М.Рівіса, досить зняти показники електроенергії на кожній лісопильні‒ переконливі аргументи щодо їх діяльності. Тим більше, що всі керівники органів місцевого самоврядування володіють повною інформацією, хто бізнесує на території громади. Важливо також провести аналіз справляння плати за землю, яка належить місцевому бізнесу, її грошової оцінки, посилити мотивацію місцевих громад до розвитку на основі ефективного використання місцевих ресурсів. «Тільки за умови чесної сплати податків ми матимемо виконання місцевих бюджетів. А звідси ‒ розвиток соціальної інфраструктури, покращення якості і доступності послуг в освіті, медицині, відродження сільських територій», ‒ підсумував М.Рівіс.
Ігор Бондаренко був гранично відвертим і серед іншого зазначив, що розраховує на співпрацю і взаєморозуміння із представниками виконавчої та самоврядної влади краю з тим, аби розбудовувати Закарпаття не на словах, а на ділі. «Філософію віддамо філософам, а справу змін на краще, яких так прагнуть люди, довіримо тим, хто здатний вище від власного поставити державне. Я відкритий до спілкування, є питання – заходьте, будемо міркувати, як їх вирішувати, але давайте жити по закону і правді», - наголосив І. Бондаренко.
У ході нараді було обговорено ситуацію з порушених питань по кожному району, напрацьовано низку рекомендацій та намічено план дій на близьку перспективу.
Виконавчий апарат облради