Школярів привітала секретар Ужгородської міської ради Андріана Сушко, яка відзначила активність управління освіти у залученні молоді до творчих проєктів.
Начальниця управління освіти Наталія Мухомедьянова наголосила на важливості фестивалю, який дає змогу учням пізнавати нове та обмінюватися думками.
Участь у заході взяв і головний архітектор міста Олег Боршовський, аби фахово подискутувати про побачене у фільмі після його завершення, адже головна тема картини «Колір фасаду – синій» (режисер Олексій Радинський) – доля творіння Флоріана Юр’єва – архітектора, художника, скрипкового майстра й поета, який на 90-му році життя, щоб урятувати свій авторський архітектурний проєкт – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.
Координаторка учнівського врядування «Корзо» Марія Симкович розповіла історію фестивалю, а також додала, що цьогоріч він через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» розмірковує над тим, які нові можливості відкриваються для дослідження реальності і які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі. Школярі активно обмінювалися думками та емоціями від побаченого.
Окрім переглядів фільмів, також фестиваль передбачає цікаві обговорення, правоосвітні заходи, виставки тощо. Зокрема, ужгородські школярі вже переглянули фільми «Райдужні діти: портрет Еліки» та «Понад Стіксом», «Неспокій», «Без статусу. Україна», «Чемпіонка», для вчителів та учнів Ужгорода провели дводенний семінар «Кібербулінг у житті сучасного підлітка та права людини».