Мета Програми – здійснення комплексу заходів, спрямованих на підвищення рівня медичної допомоги дітям, які страждають на хворобу Крона та неспецифічний виразковий коліт (НВК), зниження рівня захворюваності, інвалідності і смертності, впровадження сучасних стандартів медикаментозного лікування, поліпшення якості їх життя.
У Закарпатській області всього 22 хворих на запальні захворювання кишківника (ЗЗК), неспецифічний виразковий коліт –10, хворобу Крона – 12. Маємо двоє діток із хворобою Крона, що потребують лікування інгібітором ФМП – адалімумабом.
Програма передбачає забезпечення дітей з хронічною активною люмінальною ХК лікарським засобом для лікування хвороби Крона та неспецифічного виразкового коліту (НВК) – інгібітор ФНП адалімумаб (Хуміра), що зареєстрований в Україні, для індукції та підтримки ремісії, незважаючи на попередню оптимізовану терапію імуномодуляторами, а також для індукції ремісії у дітей з активною стероїд-рефрактерною хворобою та як первинна індукційна і підтримуюча терапія для дітей з активною періанальною фістулізуючою хворобою в комбінації з відповідним хірургічним втручанням, згідно з рекомендаціями ECCO/ESPGHAN2014.
Ресурсне забезпечення Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів обласного бюджету. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації, – 2394,7 тис грн.
Виконання Програми дасть змогу забезпечити дітей з хронічною активною люмінальною ХК та неспецифічним виразковим колітом (НВК) життєво необхідним препаратом адалімумабом (Хуміра) до досягнення ремісії; знизити рівень інвалідності внаслідок захворювання на хворобу Крона та неспецифічний виразковий коліт (НВК), показник смертності внаслідок ускладнень. Також завдяки реалізації цієї Програми буде досягнута основна мета – поліпшення здоров’я та якості життя дітей з хронічною активною люмінальною ХК, неспецифічним виразковим колітом (НВК) у Закарпатській області.
Виконавчий апарат облради