У разі прийняття Закон дозволить щомісяця виплачувати працівникам додаткові надбавки в розмірі від 100% до 20% посадового окладу протягом 5 років роботи.
Автори законопроєкту №2826 пропонують шляхом внесення відповідної зміни до Бюджетного кодексу України запровадити державну підтримку молодим фахівцям освітньої і медичної галузей через субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам.
Як пояснив один із співавторів законопроєкту, народний депутат України
Роберт Горват, фактично мова йде про доплату до заробітної плати протягом перших 5 років працевлаштування. Депутати пропонують здійснювати її наступним чином:
100% посадового окладу протягом 1-го року працевлаштування;
80% посадового окладу протягом 2-го року працевлаштування;
60% посадового окладу протягом 3-го року працевлаштування;
40% посадового окладу протягом 4-го року працевлаштування;
20% посадового окладу протягом 5-го року працевлаштування.
«Законопроєкт №2826 […] дозволить зробити роботу для молодих фахівців-медиків та освітян більш привабливою та краще оплачуваною. Звісно, цей проєкт не вирішить усіх проблем, з котрими нині доводиться мати справу фахівцям обох галузей чи загалом ринку праці в Україні. Однак, сподіваюся, молоді люди зможуть частіше залишатися вдома та реалізовувати себе в обраній професії, замість того, щоб шукати щастя за кордоном», - заявив парламентар
Роберт Горват, одним із пунктів передвиборчої програми якого було саме питання робочих місць та працевлаштування молоді.
За підрахунками авторів законопроєкту, запровадження такої допомоги вимагатиме щонайменше 4,8 млрд грн. вже у перший рік дії закону. Впровадити його пропонують із 1 січня 2021 року. На думку авторів, реалізація цієї норми має зменшити відтік молоді із освітньої і медичної галузей та подальшу їх еміграцією за межі України
Прес-служба народного депутата України Роберта Горвата