Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ремонти на Закарпатті: на що влада витрачає кошти та як це контролювати?

16 квітня 2020 р., 18:25

На період карантину більшість підприємства та закладів було зачинено. Виключенням стали деякі галузі виробництва, зокрема сфера будівництва

Тому, наразі у Закарпатській області активно проводяться ремонтні роботи. Але втім, більшість жителів навіть не здогадуються, що можливо, на їх житловий будинок, місцеву лікарню, школу чи садочок, куди ходить їхня дитина, були виділені кошти на ремонт. А ремонтні роботи так і не були виконані. Більше того, буває, що ремонт зроблять – а через місяць вже з’являються тріщини чи протікання. Насправді ж, кожен із нас може контролювати ремонти свого міста чи села.

Ми проаналізували деякі ремонти, які проводилися чи проводяться на Закарпатті упродовж карантину за допомогою Карти ремонтів.

1. Пральні Хустської міської лікарні – страшний сон чи реальність?

Нещодавно у соціальних мережах з'явилися моторошні знімки пралень Хустської міської лікарні. На щастя, за кошти благодійників там замінять електрику, сантехніку, встановлять опалення та нові пральні машини.

Натомість, у лікарні все-таки проводяться ремонтні роботи за державні кошти. Що це за ремонти та їх суми детальніше тут.

Чому першочергово кошти на ремонт пралень не виділили? Питання залишається відкритим.

2. З позитивного – на Закарпатті активно ремонтують дороги!

Зокрема, ремонтують частину міжнародної траси М-06, що на КПП "Тиса”. У зв'язку з карантином пункт пропуску майже порожній, тому роботи проходять у пришвидшеному темпі.

Також активно ремонтують дорогу на Виноградівщині, що веде до однойменного контрольно-пропускного пункту.

У завершенні якісною дорогою буде з'єднано автошлях М-23 і КПП.

Попереду продовження ремонту М-23 та старт робіт з відновлення Т-0719 між містом Виноградів і селом Онок. Ще однією новиною є масштабний ремонт траси Н-09, що з’єднує Мукачево - Івано-Франківськ - Львів.

Тому, у зв’язку з великою кількістю ремонтів доріг, рекомендується перевіряти їх надійність. І якщо зустрічаються тріщини чи просідання дороги – слід скаржитися до контролюючих і правоохоронних органів. Так як у рамках гарантійного терміну підрядники мають виправити недоліки.

3. Не все так добре з дорогами, як здавалося... 

Так що, виходить, що нормальні дороги в Україні – лише мрія?

Лише три місяці тому відрізок Берегово-Яноші, що на Закарпатті була реконструйована, а вже сьогодні на ній з’явилися тріщини та просідання. Хоча гарантійний термін виконання робіт – 10 років.

У свою чергу, громадська організація “Антикорупційний штаб” готує звернення до замовника з метою усунення недоліків в рамках гарантійного терміну.

Цікаво, скільки витратили на ремонт цієї дороги? Переглянути можна тут.
Насправді таких історій багато. Сил та уваги з боку громадських організацій, журналістів і, навіть, влади недостатньо для того, щоб контролювати все. Саме тому була створена Карта Ремонтів – для того щоб залучити ще більше людей до контролю за використанням бюджетних коштів.

Щороку з міських бюджетів виділяються мільярди на різні ремонти. Понад 400 тис. договорів підписано тільки за час існування платформи Prozorro. Більшість з них є на Карті. Тож допоки кожен із нас не почне особисто долучатися до контролю за тим, куди йдуть сплачені податки, вони будуть й далі красти наші гроші.

Перевірити ремонт свого будинку, садочку чи школи вашої дитини, лікарні можна за посиланням.

Проєкт фінансується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

{g}


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp