Знаходжуся у одній із найпопулярніших соціальних мереж – Telegram.
Повідомляю інформацію про твоїх представників у парламенті та їх роботу,
а також систематично надсилаю свіжі новини про активності в Раді тих депутатів, які тобі цікаві.
З моєю допомогою аналізувати діяльність депутата легко, просто і безкоштовно.
Знайти мене можна за посиланням: @deputy_on_palm_bot
Чому ми над цим почали працювати?
«Народ не стає більш вільним від того, що його обранці називають себе слугами народу», – так у XX столітті казав Вільгельм Швебель.
Натомість нині до сказаного можна додати, що насправді вільним народ роблять знання – реальності та можливостей. Який вибір робимо ми та чи виправдовує він себе? Оцінити це можна не за кількістю подарунків, а за реальними діями.
Депутат – це не благодійник і меценат, депутат – це в першу чергу законодавець і представник народу у парламенті – єдиному (!) законодавчому органі державної влади. І насправді, обов’язки парламентаря чітко визначені законом:
· особисто брати участь у голосуванні з питань, що розглядаються ВРУ чи її органами;
· працювати в парламентських комітетах;
· звітувати перед виборцями;
· розглядати звернення, вивчати громадську думку, потреби та запити населення.
Якої мети хочемо досягти? Хочемо бачити більше відповідальних виборців, які знають все про свого депутата і можуть належно дати оцінку його депутатській діяльності.
Що для цього зробили? Створили чат-бот «Депутат на долоні». Це – зручний та простий спосіб отримувати об’єктивну інформацію про роботу народних обранців та постійно тримати їх під пильним контролем суспільства.
Що пропонує функціонал чат-боту:
o знайти інформацію про кожного депутата Верховної ради України;
o додати депутата в свою колекцію і надалі системно отримувати інформацію про його парламентську активність;
o щомісячно отримувати аналітично-статистичний звіт щодо діяльності парламентарів.
Яку інформацію про депутата можна відслідковувати через чат-бота?
· участь у голосуваннях в Раді (відсоток присутності на засіданнях) та наскільки депутат є партійно дисциплінованим (відсоток голосування проти лінії фракції);
· відвідуваність засідань свого профільного комітету (відсоток присутності на засіданнях);
· законотворча діяльність та чи дійсно пропозиції депутата є слушними, а не подані для кількісних показників (загальна кількість поданих законопроєктів та скільки з них стали чинними; загальна кількість поданих поправок та скільки з них враховано);
· чи використовує депутат своє право подавати запити і наскільки вони швидко розглядаються (загальна кількість поданих запитів, скільки з них у стадії розгляду та скільки розглянуто);
· якими статками володіє депутат та його близькі та про суттєві зміни в його майновому стані (з можливістю переходу та перегляду поданих декларацій – щорічних та про зміни у майновому стані).
Ми намагалися зробити чат-бот максимально оперативним, відповідно він надсилає вищезгадану інформацію відразу після її оновлення на основному сайті. Щоб тебе не турбувати в ранню та пізню пору доби, оновлена інформація приходить у період з 10-00 до 20-00 години.
Також наприкінці місяця чат-бот інформуватиме тебе про:
· ТОП-10 найбільш дисциплінованих депутатів та ТОП-10 депутатів, які не надто відповідально ставилися до виконання своїх обов’язків участі в сесії та голосуванні;
· кількість зареєстрованих проєктів актів (законів та постанов);
· кількість голосувань та прийнятих актів;
· кількість поданих депутатами декларацій (в тому числі внесені зміни).
Інформація, яку надає чат-бот – збирається ним із відкритих джерел – Офіційного веб-порталу Верховної Ради України, порталу Вони голосують за тебе та Бази декларацій.
Рекомендовано застосовувати наш інструментарій постійно, адже:
Ø він дозволяє системно слідкувати за роботою народних обранців, їх законодавчою активністю та прийнятими рішеннями у стінах Верховної Ради України,
Ø діяльність нардепів має бути під пильним контролем народу,
Ø робота парламентаря повинна бути ще більш прозорою, відкритою і об’єктивно оціненою кожним із нас.
Як отримувати інформацію про нардепа: коротка інструкція
Довідково: Діяльність здійснено в рамках проєкту «Депутат від А до Я», що є частиною Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.
ОПОРА
Святослав Бабіля, координатор проєкту «Депутат від А до Я» у Закарпатській області