А ще – радість. Особливо, коли це граційні лані, благородні олені або ж прудкі й обережні косулі.Саме ці представники тваринного світу додають ваги й краси дубовим гаям лісомисливського лісництва імені Маурера. Тут на площі 1400 гектарів розкинувся власне природний вольєр. Окрім різноманітного птаства та інших червонокнижних звірів, у цих угіддях Берегівського держлісгоспу почуваються, як на волі 160 ланей, чотири десятки голів карпатських оленів і до сімдесяти косуль (на знімку).
“Уже бігають косулі з козенятами, – радіє провідний мисливствознавець Берегівського лісгоспу Василь Головня. – Спостерігати за новими поколіннями цих звірів – особливе задоволення. Тепер уже достатньо природного корму, тому лісова охорона лише доглядає за ними, поповнює солончаки свіжою сіллю і оберігає від браконьєрів.”
Приємно, що останніх у цьому сезоні рейдові бригади ще не фіксували. Все-таки люди щодалі стають свідомими і бережуть фауну.
За словами фахівця, до 15 червня у лісах Закарпаття триває сезон тиші. Бо ж гніздяться птахи, розмножуються звірі. Тому забороняються будь-які види рубок, проведення раллі та всі роботи, які є джерелом підвищеного шуму.
Тож, у царстві звірів – так тихо, аж у вухах дзвенить.
Тишу охороняють також і єгері п’ятьох мисливських колективів, які патрулюють на площах лісгоспу свої угіддя. А лісова охорона регулярно проводить рейди. Тому ласі добути звірину браконьєри бояться і до лісу не йдуть. Бо знають: за порушення – серйозна відповідальність і загальний осуд.
Василь НИТКА