Про це та інші важливі питання сьогодні, 29 січня, говорили на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Анатолія Полоскова.
Учасники комісії обговорили перспективу створення у складі райдержадміністрацій і територіальних громад окремих структурних підрозділів з питань цивільного захисту, забезпечення обміну інформацією між оперативно-черговими службами РДА та місцевими підрозділами управління ДСНС щодо загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, а також передбачення у місцевих бюджетах коштів з резервного фонду для здійснення заходів із ліквідації наслідків НС. І звісно ж, нагальним є питання створення місцевої та добровільної пожежної охорони у населених пунктах, де немає пожежно-рятувальних підрозділів.
Також на засіданні комісії затвердили класифікацію хімічно-небезпечних об’єктів краю. Нині на території Закарпаття функціонують 4 об’єкти, на яких можуть зберігатися або використовуватися у виробничій діяльності 18,9 тонн небезпечних хімічних речовин. Ці об’єкти, згідно з класифікацією, мають І ступінь хімічної небезпеки.
За результатами розглянутих питань, прийнято ряд відповідних рішень комісії, якими передбачається всім зацікавленим установам та організаціям, райдержадміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування здійснити ряд організаційно-практичних заходів для зменшення ризиків виникнення різного роду надзвичайних подій та ситуацій, а також оперативного реагування, та мінімізації їх наслідків.
У ДСНС України у Закарпатській області