В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція начальника Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області, кандидата у народні депутати України Сергія Слободянюка. Сергій Слободянюк висвітлив власну позицію щодо процесів, які відбуваються в країні і зупинився на темі «Як зупинити війну та подолати бідність в Україні».
Прес-конференцію політик почав з висловлення співчуття родинам загиблих на сході закарпатців. «Як ветеран війни в Афганістані хочу висловити сум, співчуття, родинам загиблих воїнів! Тим, хто залишився в живих будемо допомагати. Як людина, яка бачила смерть не один раз в Афганістані, заперечую повністю та категорично будь-яку перспективу військового розв’язання російсько-українського конфлікту. Я майже 14 років опікувався Закарпатським товариством ветеранів війни в Афганістані, і можу порівняти ситуацію: за 10 років війни в афганській війні загинуло 63 закарпатці (ще четверо пропали безвісти). А за кілька місяців АТО – майже три десятки»,- сказав Сергій Слободянюк.
«Найперша і доступна для розуміння всім моїм землякам причина, чому я проти війни: нема у нас інтересів, щоб ми втрачали кращих своїх земляків, ми вже заплатили велику ціну. Те, що сьогодні робить в країні одна єдина людина, бо в інших я такого бажання не бачу, - Президент України, я буду підтримувати. Він намагається розв’язати цю ситуацію мирним шляхом, і я буду серед тих, хто допомагатиме втілювати його мирний план, - продовжив політик. - Мирний план має включати значне зміцнення нашої армії і абсолютно не такими темпами і зусиллями, які я спостерігаю останні півроку. Можу порівняти, адже маю достатній досвід: прослужив два роки в армії заступником командира взводу. І того досвіду буде достатньо, щоб приймати рішення для захисників вітчизни, які потрібні саме їм на передовій, на лінії вогню.
Маємо два пункти: ми повинні розвивати нашу армію за турецьким взірцем. Та армія піднімалася з бідноти і формувалася, ставала на ноги в таких умовах, в яких ми перебуваємо вже півроку. Адже Туреччина має одну проблему – курди. А це - сепаратизм і постійні військові бойові дії. Смішно, коли «знавці» починають казати, що за взірець треба брати швейцарську армію. Я проти того, щоб непрофесіонал або далека людина озвучувала проблеми, з якими вона ніколи в житті не стикалася». За словами Сергія Слободянюка, другим важливим моментом є військово-патріотичне виховання. «Колись у нас проводилися навчальні виїзди молоді на Оріховський полігон, стріляли, вдосконалювали навики, жили в палатках. Чомусь з 2005 року це все припинили. Необхідно таку практику відновити. Ми втратили одне покоління, давайте не будемо втрачати інше покоління. Молодь повинна знати, що вона мусить захищати Батьківщину», - додав політик.
Наступний важливий блок питань, за який планує взятися майбутній парламентар, - соціальний захист. «Щиро вважаю, що будь-яка війна породжує бідність, - зауважує Сергій Слободянюк. - Скільки прості люди вже втратили на інфляції і росту цін. Але вихід з цього є. Поясню: Україна отримує від європейських демократій, Європи рівно стільки, щоб вистачило заплатити за відсотки МВФ. Хто їм заважає дати гроші, які пішли б на забезпечення військових, відбудову тощо. Тому перше, що зробив би я після того, як став би народним депутатом - вимагав списання зовнішніх боргів України, або принаймні замороження виплати відсотків. Бо виходить, що маємо оплачувати захист європейських цінностей гаманцями пенсіонерів. Європа повинна надати ту фінансову допомогу, яку обіцяла до, під час і після Майдану. Тоді ми впораємося, переможемо і буде перспектива».
Ще одна тема, яку політик вважає надзвичайно актуальною, -- захист прав національних меншин. «Якщо ми не хочемо надалі наступати на ті граблі, на які наступили зразу після Майдану у відносинах із сходом України, то маємо вводити в Україні європейське законодавство щодо нацменшин. І щодо використання мов нацменшин. Радий, що відомі у суспільстві люди, наприклад Геннадій Москаль (голова Луганської ОДА), теж це розуміють. Процитую Москаля, який сказав: «Такими речами, як «хто не скаче, той москаль», ситуацію не вирішимо». Ми не можемо звузити таке поняття як Україна до території однієї Львівської або Івано-Франківської області. І Закарпаття у плані відношення до нацменшин повинне стати взірцем для всієї України», - каже Сергій Слободянюк.
Він також висловив своє бачення розвитку Ужгорода, Ужгородського району та Чопа. «Вчора був якраз в районі, селі Розівка, де колись діяв колишній АПК «Ужгородський». На підприємстві ще у 2001 році працювало 2000 працівників, господарство налічувало 1 млн. курей, 10,5 тис.свиней. Потім все розвалили. Але перспективи відродження є. Максимум ще рік і АПК запрацює, туди прийшли інвестори, які не є учасниками вільної економічної зони, їм підходить податкове законодавство, вони хочуть працювати, вклали гроші. І єдине, що їм потрібно, щоб не було корупції, щоб не вимагали хабарів! Нам треба створити найсприятливіші умови для інвесторів, захищати того інвестора від корумпованого чиновника. І щоб влада проявляла інтерес до відновлення підприємств. За 3 роки від запуску інвестицій в АПК в Розівці, а вкладено 70 млн. грн., - жоден можновладець не з’явився туди, щоб поцікавитися, як розвивається підприємство».
Зачепив Сергій Слободянюк і транспортні питання, каже, що на сьогодні Чоп опинився «поза трасою» життя. «У Мукачево, зокрема, перенесли два чи три відділки залізниці. Але це можна повернути. Існують питання, як замкнути туристичні шляхи і на Чоп, і на Ужгород, є питання розвитку транспортної сфери, яка сьогодні дуже сильно впала і треба їй допомогти законодавчо», - каже політик. За його словами Ужгород потерпає від злодіїв і байдужості. А щодо транспортної сфери області загалом, то вона, за його словами, знищена. «Транспортна сфера Закарпаття свідомо знищувалася одним чиновником - Віктором Лукечою, який сам має відношення до бізнесу пасажирських перевезень. Всі його фірми викидали з наїжджених маршрутів підприємців, вигравали на фальшивих конкурсах і запрошували тих, кого викинули, за «відкати» на роботу, - каже С.Слободянюк. – Але вони не могли забезпечити всі маршрути власним транспортом, тільки половину маршрутів. Тому на місце тих, хто пішов з ринку, прийшли нелегали. Всі це знають від генералів до простих правоохоронців». За словами С.Слободянюка, треба добиватися проведення чесних конкурсів, тоді комфорт перевезень відновиться.
Політик також нагадав про свій досвід роботи у радах різних рівнів. « Серед тих претендентів, які планують бути депутатському кріслі, я найкращий. Був депутатом рад всіх рівнів: міської, обласної, верховної, працював у міськвиконкомі, облдержадміністрації і кабміні – досвіду вистачає. І всі роки діяльності у ВР перебував в опозиції до влади. Хоча перебувати на боці влади багатьом було б вигідніше. Я єдиний серед 99,9% народних депутатів відмовився від отримання квартири у столиці. Хоча міг легко її отримати. Але виборці від Ужгорода делегували мене у парламент не для того, щоб я отримував квартиру», - каже Сергій Слободянюк. Він нагадав, що саме під час роботи ВР другого скликання, були прийняті важливі для країни закони, зокрема Конституція, Закон про місцеве самоврядування, розробка і втілення указу про вільну економічну зону Закарпаття тощо. «ВР 2-го скликання (1996 рік) складалася з романтиків, які працювали на державу», - додав політик.