Коли гуманітарну допомогу ввезуть із-за кордону, волонтери стикаються з роботою митниці і її працівників. Як уже повідомлялось, заради того, щоб скоординувати дії митників та волонтерських організацій, які переміщують через митний кордон теплі речі, бронежилети чи інші товари для бійців АТО, підготовлено та розроблено пам’ятку для волонтерів з найбільш актуальних питань митного законодавства, включно з практичним їх застосуванням.
Під час митного оформлення товарів, в тому числі й гуманітарних вантажів, працівники митниці керуються чинним законодавством України. Однак якщо до вас, наприклад, як до волонтера, здійснюються дії, які суперечать букві і духу закону, ви маєте цілком дієві важелі впливу. По-перше, це «Пульс» – антикорупційний сервіс, який цілодобово доступний за номером (044) 284 00 07, по-друге, створено диспетчерський центр для надання консультацій та оперативного вирішення нагальних питань волонтерів, зокрема в Чопській митниці Міндоходів: (0312) 64 96 00. Фахівці митниці у цілодобовому режимі надають консультації волонтерам або донорам, які переміщують через митний кордон України гуманітарну, благодійну або технічну допомогу, а також сприяють оперативному вирішенню будь-яких питань, які виникають під час митного оформлення товарів.
Також волонтерам слід звернути увагу на те, що під час здійснення митного оформлення спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів, серед інших товаросупровідних документів митному органу потрібно подати заяву довільної форми військових частин, міністерств та відомств, належним чином зареєстрованих у відповідних органах державної влади волонтерських організацій тощо.
У випадку, якщо здійснюється митне оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України фізичною особою для особи або осіб, які беруть участь у АТО (наприклад, батьком для сина тощо), до заяви додається довідка відповідної частини, яка підтверджує участь вказаних осіб у АТО.