Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Що почитати, коли є вільна хвилинка

20 грудня 2014 р., 11:57

Студенти-філологи УжНУ склали топ-20 книг, які необхідно прочитати.

17 грудня на філологічному факультеті відбулося чергове засідання літературного клубу «Читаємо разом», під час якого підбили підсумки року, поділилися літературними вподобаннями і склали список рекомендованих творів для прочитання на дозвіллі.

За три місяці плідної роботи літклубівці познайомилися з двома цікавими закарпатськими письменниками – Сергієм Федакою та Олександром Гаврошем, глибше відкрили для себе їхню творчість. Відтепер вони стали й почесними членами літклубу. Наступного року літклубівці планують так само зустрічатися раз на місяць, а гостями стануть Михайло Рошко, Андрій Любка, Мирослав Дочинець та інші.

Приємно бачити щораз нові обличчя серед учасників літклубу. Цього разу ними стали троє працівників Наукової бібліотеки УжНУ.

За горнятком запашного чаю згадали рейтинги книг року – переможців премії Ф.Потушняка, серед яких і почесний учасник літклубу професор Сергій Федака, та переможців «Книги року ВВС».

Під час цікавого обговорення сформували список творів для читання на дозвіллі. Адже, як відомо, близько 80 % книг читають за порадою друзів.

Тож Олександр Гаврош рекомендує для кращого розуміння ситуації на Сході «Ворошиловоград» Сергія Жадана (до речі, це «Книга десятиліття» за версією рейтингу «Книги року ВВС»), «Хрещатик-Плаза» Павла Вольвача та роман про студентське життя «Дерево Дірака» Сергія Степи.

Сергій Федака запропонував аж сім видань. Світлу книгу духовних шукань молодої людини «Братик Біль і сестричка Радість» Богдани Матіяш, збірку поезії «373» Маріанни Кіяновської, асоціативну лірику Олени Гересим’юк, «Вірші з війни» Бориса Гуменюка. Серед якісної прози виокремлює «Месопотамію» Сергія Жадана, детективи Андрія Кокотюхи та роман «Калейдоскоп часу» Лариси Денисенко.

Студенти ж рекомендували і класику, і сучасну літературу. Серед класики згадали «На Західному фронті без змін» і «Три товариші» Еріха Марії Ремарка, «Мартіна Ідена» Джека Лондона, «Стороннього» Альберта Камю. З-поміж сучасної літератури рекомендують «Одинадцять хвилин» Пауло Коельйо, «Людей, що грають в ігри» Еріка Берна, «Вічника» Мирослава Дочинця, «Анархію в Україні» Сергія Жадана, «Твою дитинку» Ірисі Ликович, «50 днів до мого самогубства» Стейс Крамер.

Справжньою несподіванкою для літклубівців став візит на засідання академіка Миколи Мушинки зі Словаччини, який теж долучився до обговорення й запропонував прочитати дві 500-сторінкові книги – «Перетривання: Текст-у-часі» Івана Ребрика, книгу-щоденник за останній рік, та книгу спогадів наймолодшого політв'язня СРСР Левка Довговича «Хроніка життя політичного в’язня № 2А 424».

Наостанок зачитали кілька недрукованих творів. Сергій Федака порадував щойно написаним історичним оповіданням «Заснування», Олександр Гаврош віршиком «Пунктик», а учасниця літклубу Тетяна Ожват уперше в житті публічно зачитала власні поетичні проби.


Олена 25.09.2015 00:14 IP: 68.234.81.88
Всі любителям української літератури! Раджу вам українських літературно-художній журнал «Дніпро». Журнал орієнтується на смаки сучасного читача і взагалі в ньому публікується багато класних сучасних українських авторів. В журналі присутні різні рубрики: проза, сучасна поезія, драма та ін. Журнал дуже сучасний та молодіжний, в ньому публікуються багато українських авторів. Раджу!!! http://www.dnipro-ukr.com.ua/

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com