Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

«Велику боротьбу» презентували в Ужгороді (ФОТО)

14 березня 2015 р., 09:20

Один з приводів виходу видання - 76 річниця проголошення Карпатської України

13 березня в Ужгороді презентували документальне видання Степана Папа «Велика боротьба». Вихід праці приурочений до двох березневих річниць: 98-ої з дня народження автора та 76-ої від проголошення Карпатської України.

 

Степан Пап (1917р., Хустщина -1990р., Словаччина) - співорганізатор Пласту на Закарпатті, член крайової екзекутиви ОУН, воїн Карпатської Січі, священник та історик.

Редактор підпільної ідеологічної періодики й літописець Карпатської України. Його авторству, зокрема, належить знаменита брошура «Обвинувачую Мадярщину», де наведено 65 пунктів звинувачення угорських окупантів у злочинах проти закарпатсьих українців. Степан Пап - автор історичних творів «Князь Лаборець», «Драма жит­тя Олександра Дух­но­вича», а також «Білі хорвати», «Дра­ма боротьби проти закріпачення», «Дра­ма боро­тьби за віру предків», «Драма опору ві­д­су­д­жених на смерть» та ін.

Документальне видання «Велика боротьба» надруковане вперше, аж через 25 років після смерті Степана Папа. Машинописну працю, як зазначається у вступі до книги, сам автор свого часу довірив академіку НАН України Миколі Мушинці, кажучи: «Серцем я відчуваю, що надходить кінець комуністичній тиранії і жаль мені, що я не дочекаюся бажаної волі. Я вже не побачу видання цих праць, що були найвизначнішим моїм життєвим доробком. Та хотілось би, щоб їх люди читали...».

До решти, праця побачила світ у видавництві «Ґражда» з ініціативи Миколи Мушинки (котрий також автором передмови) та за сприяння обласних організацій Пласту та ВО «Свобода».

Видання надруковане тисячею примірників. Значна частина накладу незабаром надійде до книгарень і обласних бібліотек по всій Україні.

Управління культури Закарпатської ОДАОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com